unsplash.com

Muži vo vzťahoch dávajú mnoho sľubov.

Sľúbia aj modré z neba, no v skutočnosti máločo splnia. Nie, nehovorím, že chlapi sú klamári! Faktom je, že muži dávajú sľuby na základe toho, že si myslia, že by to mali urobiť. Teda, ak si myslia, že ťa daný sľub spraví šťastnou, tak ho vyslovia, aj keď nie je reálny.

1. Sľubuje, že nebude žiarlivý

Sľubujem, že nebudem žiarliť sa nedá tak ľahko dodržať. Tento sľub patrí k tým najčastejším. Ak od neho niečo také očakávaš, žiadaš ho, aby zastavil svoje reálne pocity, až k tomu dôjde. Podľa psychológa je žiarlivosť emócia určená na predvídanie a potencionálne zabránenie strate. To znamená, že sa nedá len tak kontrolovať. Namiesto toho, aby si ho „nútila“ k tomuto sľubu, skúste sa porozprávať o tom, ako to môže fungovať. Uistite sa, že si môžete dôverovať, pretože počiatočná žiarlivosť sa môže vyvinúť do nebezpečnej podoby.

2. Nebude sa obzerať za inými

Takýto sľub pravdepodobne nikto nedodržal. Ľudí predsa vídame každý deň. Takže očakávať, že bude tento sľub dodržiavať je nespravodlivé, pretože sledovanie okolia je prirodzené a podvedomé. Vezmi si to z tvojho pohľadu – ak vidíš niekoho atraktívneho, všimneš si ho, aj bez toho, aby si si ľudí schválne obzerala. 70% žien priznáva, že majú skúsenosť s tým, že sa ich chlap obzerá za inou, no na ich vzťah to nemá žiaden dopad. Samozrejme, je rozdiel medzi tým ak si len všimne, že niekto dobre vyzerá a tým, že si ho vyslovene obzerá. Ak ti to vadí, povedz mu to!

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

3. Že ťa nikdy nebude súdiť

Bez ohľadu na to, ako ťa miluje, občas nemusí s tebou vždy vo všetkom súhlasiť. Má právo myslieť si, že sa mýliš. Neznamená to však, že ťa nemiluje a nebude podporovať vtedy, keď to budeš potrebovať. Nemusí rozumieť všetkému, čo robíš. Je v poriadku, ak je človek občas malým sudcom. Dôležité je chápať, že má právo na svoje názory rovnako, ako aj ty.

4. Sľuby ohľadom ex

Hovorí, že o nej neuvažuje. Že ju nikdy nebude kontaktovať. Tento sľub sa ľahšie hovorí ako dodržiava! Ak si mala v minulosti vzťah, vieš, že myšlienka na bývalého môže prísť hocikedy. Pravdepodobne si si prezrela aj jeho aktuálny profil na sociálnej sieti, a možno aj ten jeho novej priateľky. Neznamená to však, že by si sa k nemu chcela vrátiť. Je to prirodzená zvedavosť. U tvojho muža je to rovnaké. Nový vzťah je občas kľúčom k prekonaniu bývalého vzťahu. Avšak, ak ti tvrdí, že sa svojej ex vyhýba a pritom klame, je to už iná vec. Taká, ktorá spôsobuje nedôveru. Aký dôvod ma skrývať sa? Tu je dôležité stanoviť si hranice. Ak ti povie, že sa stretol s bývalkou, mala by si mu to povedať tiež.

5. Po hádke sľubuje, že sa zmení

Keď sa situácia vyhrotí a on dostane strach, že ťa stratí, najčastejšie môžeš počuť: „Ja sa zmením“! Že zmení to, čo vo vašom vzťahu vyvoláva problémy. V mnohých prípadoch môžeš očakávať, že sa tak nestane. Nie je to tak, že sa nemôže zmeniť. Nikto však nezmení svoje obvyklé správanie a postoje za noc. Ak to sama očakávaš, je to od teba nespravodlivé. Nehnevaj sa ne neho, ale oceň pomalé kroky, ktoré k zmene robí. Keď sa mu darí, daj mu vedieť, že si si to všimla a ceníš si to. Avšak, ak sa o zmenu ani nepokúša, je čas na odchod.

zdroj: unsplash.com

6. Nebude ti nič tajiť

Existuje rozdiel medzi nečestným vzťahom a vzťahom so zdravými osobnými hranicami. Niekedy môže mať svoje vlastné myšlienky, ktoré ho trápia a musí ich sám spracovať. Neber si osobne, ak ti hneď všetko nevešia na nos. Možno potrebuje čas, než bude pripravený rozprávať. Očakávať, že nebudete mať žiadne hranice nie je zdravé. A nútiť ho k otvorenosti môže mať skôr negatívny účinok. Zároveň by veci, ktoré ovplyvňujú aj druhú osobu nemali byť tajené. Takýmto treba čeliť.

7. Že ťa bude navždy milovať

Buďme reálne. Existuje veľká šanca, že aj ti povie túto vetu, naozaj to myslí zo srdca. Je to to, čo chce do budúcna. Ale, nikto nemôže budúcnosť predpovedať. Ľudia sa menia, city sa menia. Aj keď to myslí skutočne, nemôže si byť istý tým, čo príde. Na pozitívnom myslení však nie je nič zlé! Uvedomiť si treba len, že tento sľub naozaj nezaručuje vašu spoločnú budúcnosť.

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating