unsplash/Priscilla Du Preez

Tvoji kamaráti, či rodina ti môžu hovoriť, že už máš „vek“ na to, aby si bola vo vzťahu, ale to ešte neznamená, že si naň aj pripravená. Ak sa nájdeš v niektorých týchto bodoch, mala by si radšej ešte chvíľu počkať!

Očakávaš pána dokonalého

Žiadny ti nie je dosť dobrý, pretože nesplnil kritéria z tvojho zoznamu vlastností ideálneho partnera. Vieš čo? Dokonalý muž neexistuje. Ani tvoj najväčší idol, ktorého keď vidíš na obrazovke a podlamujú sa ti z neho nohy, ani ten nie je perfektný. Je dôležité naučiť sa milovať chyby a nedokonalosť. Pretože či budeš veriť alebo nie, práve to robí z človeka tú jedinečnú osobu. I keď je v poriadku mať vysoké nároky, nemôžeš mať na svoju polovičku nerealistické nároky.

Vidíš samé chyby

Máš pocit, že sa do teba nik môže zamilovať, pretože ty vidíš na sebe len samé nedostatky. Keď nemiluješ seba samú, na skutočné hlboké zamilovanie sa vo vzťahu ešte nie si pripravená. Práve sebaláska je kľúčom k úspešnému vzťahu. To, že hľadáš na sebe chyby je znakom, že nemáš ešte celkom jasno v tom, čo vlastne chceš, nevieš, kde je tvoje miesto. A dúfať, že vzťahom sa to všetko vyrieši, tak to nefunguje.

Nutne chceš vzťah

Dookola premýšľaš o tom, prečo ešte nemáš vzťah, keď polovica ľudstva už má, a pritom zanedbávaš rodinu, prácu a samú seba. Haló, daj si život dokopy. Tým, že budeš neustále hovoriť každému, aká si nešťastná, že si single, to ti vzťah neprivolá. Nauč sa fungovať sama so sebou. Keď to má prísť, príde to. On si ťa nájde.

Hľadáš náhradu za tvojho ex

Rozchody bývajú ťažké. Ale hľadať záplatu, ktorá nahradí to pôvodné, to ti naozaj nepomôže. A ďalšia vec, je to fér voči tomu novému? Nie, nie je. Čas je najlepším liekom. Nakoniec to bude aj tak len spomienka…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating