unsplash.com/wikipedia.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každá z nás občas potrebuje siahnuť po romantickej knižke, ktorá uteší jej rozbúrené hormóny a pripomenie jej, že pravá láska môže existovať  a môže skončiť aj šťastne. Možno máš práve svoje dni, možno máš depky, lebo nikoho nemáš, možno si sa pohádala alebo rozišla s priateľom, alebo  len potrebuješ na chvíľu vypnúť  a prečítať si niečo, čo veľmi nezaťaží tvoj mozog. 🙂

  1. John Green – Na vine sú hviezdy

Hazel má rakovinu štítnej žľazy. Svoju lásku, Augusta Watersa spozná na stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou. Augustus má rakovinu na ústupe a ukazuje Hazel život naplnený láskou a splnenými snami. No niektoré sny sa im však uskutočniť nepodarí. Ako napríklad žiť večne so svojou láskou… Príbeh je písaný štýlom typickým pre Johna Greena a pomedzi slzy určite nájdete aj pasáže, pri ktorých sa kvalitne zasmejete.

wikipedia.com

  1. Nicholas Sparks – To najlepšie zo mňa

Amanda a Dawson sa poznali už od strednej školy, kde boli spolužiakmi. Osud im však neprial. Amanda odišla študovať na vysokú školu a Dawson skončil po autonehode vo väzení. Opäť sa stretávajú až o pár rokov na pohrebe ich spoločného priateľa Tucka. Spolu sa snažia naplniť Tuckovu poslednú vôľu a zisťujú, že od strednej ani jeden z nich nežije šťastný život. Láska sa k nim, aj po mnohých rokoch,  vráti veľkou rýchlosťou, no hriechy z minulosti nejde len tak ľahko vymazať. Nicholas Sparks je majstrom v písaní romantických príbehov. Originálny nápad spája so zápletkou a nikdy si u neho nemôžeš byť istá, ako nakoniec príbeh skončí.

amazon.com

  1. Romain Rolland – Peter a Lucia

Peter a Lucia si nemôžu byť istí svojou budúcnosťou a už vôbec nie spoločnou. Po ich náhodnom stretnutí, sa však ich láska stane pre nich útočiskom a žijú iba ňou. Celý príbeh ich lásky sa odohráva na pozadí 1. svetovej vojny. Aj vďaka vojne sa ich príbeh nekončí šťastne (ale to už asi viete zo strednej školy). Kniha Peter a Lucia sa stále považuje za jednu z najromantickejších kníh všetkých čias.

brigpat.blogspot.com

  1. Nicholls David – Jeden deň

Dej príbehu sa odohráva stále v jeden deň počas dvadsiatich rokov. Dexter a Emma sa zoznámili na vysokej škole, no napriek všetkým citom, ktoré k sebe prechovávali, sa rozhodli, že ostanú len priateľmi. Navzájom sa ovplyvňujú, pomáhajú si a ubližujú. Počas tých rokov sa zbližujú a zároveň aj vzďaľujú, až sa nakoniec zrazia. No rozhodnutie ich spoločného života, prichádza v tej najneskoršej chvíli.

goodreads.com

5. Jane Austen – Pýcha a predsudok

Popri  moderných vzťahoch určite nezaškodí prečítať si príbeh pravých hodnôt a lásky z minulého obdobia. Predsudky v spoločnosti boli a aj budú. Hlavná postava románu Elizabeth Benettová má predsudky voči pánu Darcymu, ktorý prišiel k nim do susedstva. Ich vzájomná príťažlivosť a láska začne prekonávať hranice a rozpúšťať ľady nedôverčivosti a predsudkov, ktoré si voči sebe vytvorili.

trippingoverbooks.com

  1. Cecelia Ahern – S láskou Rosie

S láskou Rosie je opäť príbeh o dvoch najlepších kamarátoch. Ich vzťah je síce silný a čím ďalej tým viac pevnejší, no ich cesty sa vždy nejakým spôsobom rozdelia. Rosie už na strednej škole otehotnie a Alexove sny o vysokej škole sa razom rozpadnú. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí sa poznali už ako malé deti, sa v dospelosti bránia tomu, aby sa do seba zamilovali. Toto však nie je prípad Rosie a Alexa. Tí sa aj napriek všetkým prekážkam znova stretnú a… no veď otvor knihu a proste si to prečítaj. 🙂

goodreads.com

  1. Kate Eberlen – Kde si?

Všetkých, ktorých stretneš vo svojom živote ťa istým spôsobom ovplyvnia, či chceš alebo nie. Tess si užíva svoje posledné prázdniny s najlepšou kamarátkou vo Florencii. Guss taktiež prežíva svoje prázdniny vo  Florencii, avšak jeho spoločníkmi sú rodičia. Stretnú sa náhodou. Na ulici vo Florencii. Ale hneď sa ich cesty zase rozídu. Obaja nastúpia na vysokú školu v Londýne a celých šestnásť rokov sa nemajú možnosť stretnúť. Až kým sa nestretnú opäť v nádhernej Florencii.

panmacmillan.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife