Niekedy sa cítime, že potrebujeme zmenu, že veci nejdú tak, ako by sme chceli, ale nevieme, kde je chyba. Tá chyba je iba v nás, v našom postoji k životu, ktorý treba zmeniť, ak chceme, aby sme sa posunuli ďalej. Nebojte sa zmien, pretože so sebou vždy nesú niečo magické, naučia vás niečo nové a poskytnú vám nové zážitky, ktoré by ste možno inak nezažili. Ak teda potrebujete posunúť svoj život iným smerom, pamätajte na:

 

 

1) Tvojou úlohou je žiť život tak, aby dával zmysel tebe, nie ostatným

–bez komentára–

2) Nemusíš vidieť celé schodisko, jednoducho vykroč

Nevidíme do budúcnosti, nikdy nebudeš vedieť presne, kam tvoja cesta povedie…Avšak nie je nič horšie ako zotrvať na tom istom mieste, vo svojom pohodlí, zo strachu z toho, čo sa stane. Ak chceš niečo urobiť, urob to – len tak sa dozvieš výsledok a nebudeš rozmýšľať nad tým, čo by bolo keby…

3) Chyby sú dôkazom, že sa snažíš

Neboj sa robiť chyby – na svete neexistuje nikto, kto žiadnu neurobil. Chyby sú súčasťou procesu a na nich sa učíme viac, ako na úspechu. Dôležité je poučiť sa, vstať, oprášiť sa a ísť ďalej. Pretože najväčšia chyba, akú môžeš urobiť je prestať sa snažiť…

4) Ak sa rozhodneš niečo urobiť, rob to celým svojím srdcom

Len tak dosiahneš maximálne výsledky – musíš to milovať, musíš to cítiť, musíš to naozaj chcieť a ver tomu, že potom sa aj ten najvzdialenejší sen stane skutočnosťou.

5) Určite je niečo, čo dokážeš lepšie ako niekto iný

Vždy sa nájde niekto, kto robí niečo lepšie a niečo horšie ako ty. Netreba sa povyšovať, ale ani ponižovať – jednoducho buď sám sebou.

6) Dobré veci končia, aby mohli prísť ešte lepšie

Nikdy nesmúť kvôli tomu, že niečo skončilo. Ak niečo končí, je tu priestor aby prišlo niečo nové a lepšie. Nauč sa lúčiť a nechať veci odísť, je to kolobeh života…A s radosťou vítaj všetko nové, čo k tebe príde.

7) Meníš svet tým, ak meníš seba

Nikdy sa nesnaž zmeniť druhých, je to zbytočné úsilie a strata času. Jediná osoba, ktorú môžeš zmeniť si ty. Preto sa sústreď na seba, pracuj na svojich nedostatkoch a rozvíjaj svoje prednosti. Snaž sa stať tou najlepšou verziou seba samého.

 

A na záver slovami Buddhu:

„Najväčším problémom je, že si myslíš, že máš čas…“

 

/foto: pixabay.com/

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness