Instagram/4d_filmfest

Vianoce, to je čas pokoja, pohody a najmä lásky. Ak patríš k romantickým dušiam, potom je toto rozhodne ideálne obdobie pre teba. Ľudia sú k sebe milší, vychutnávame si domácu atmosféru, dávame si dary zo srdca, a nasávame energiu z toho, že môžeme s našimi milovanými maškrtiť sladké dobroty pred televíziou. K tomu chýba už len jediné, ten správny film, ktorý túto náladu umocní. 

Ak máš už napozerané vianočné klasiky, potom by si sa mohla pustiť do nasledujúcich 7 tipov, ktoré patria ku krásnym romantickým snímkam. A ich dej sa, ako inak, odohráva práve v čase Vianoc.

Holidate

Film Sviatočné rande je príjemným odľahčením medzi ťažkou romantikou. Má v sebe komediálne prvky, takže sa aj poriadne nasmeješ, no palce dvom mladým ľuďom budeš držať tiež. V hlavných úlohách sa tu predstavili Emma Roberts a Luke Bracey, ako dvojica, ktorá spolu randí iba počas sviatočných dní počas celého roka, keďže mali plné zuby toho, že boli obvykle sami.

Last Christmas

V tomto filme si Emilia Clarke zahrala hlavnú postavu – Kate. Dievča, ktoré akosi nebaví život, aj keď jej dal druhú šancu. Neznáša svoju prácu, nemá dobré vzťahy s rodinou a v láske má taktiež smolu. Jej nechuť k bytiu však môže zmeniť mladý muž, ktorého náhodne stretáva. Dokáže si aj vďaka nemu splniť sen o spievaní?

Love Actually

Láska nebeská je hit medzi romantickými filmami, ktorých dej sa odohráva počas Vianoc. V tomto budeš sledovať osudy hneď niekoľkých hlavných hrdinov, ktorí sú vzájomne prepletení. Všetky ich príbehy spája, ako inak, láska. Nie len v jej najkrajšej podobe, ale aj v problémoch, ktoré so sebou prináša.

The Holiday

Cameron Diaz ako Amanda a Kate Winslet ako Iris, si vymenia svoje bývanie na Vianoce, aby zmenili svoje prostredie a mohli premýšľať nad tým, prečo majú v láske smolu. Vidiečanka sa ocitne v luxusnej vile, boháčka v skromnom domčeku. Obe však okrem nových zážitkov nájdu aj čosi viac.

Ghosts of Girlfriends Past

Starší film, ktorý však stojí aj za tisíc pozretí. Connor, ktorého stvárnil Matthew McConaughey, je bohatý fotograf, ktorý si užíva slobodný život a strieda ženy jednu za druhou. Keď sa má ženiť jeho brat, nie je tým nadšený, no na svadbu dorazí, aj keď tam pokazí, čo sa dá. Až kým sa neobjavia duchovia, ktorí mu ukážu, že láska vie byť skutočná.

The Princess Switch

Trošku rozprávkovej romantiky so sebou prináša film Princezná z cukrárne. V ňom cukrárka v cudzom meste zistí, že má dvojičku. Tá je ale z bohatej rodiny a čoskoro sa má vydať za vojvodu. Avšak, ešte pred tým si chce užiť slobodný život a tak sa obe dohodnú, že si na pár dní vymenia životy. A práve táto zmena im prinesie i lásku.

Let It Snow

V tomto filme budeš sledovať príbehy mladých ľudí, ktorí ostali počas snehovej búrky uväznení v malom mestečku. Riešia svoje osobné, najmä milostné problémy a snažia sa prísť na to, ako vyjadriť svoje city. Milé aj vtipné scénky si zamiluješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife