instagram/couplegoals

Je úplne normálne, že sa v dlhodobom vzťahu dostane pár do fázy, kedy to vyzerá, že ich vzťah stagnuje a nikam sa neposúva. Každý vzťah má svoje fázy a prísť musí aj akýsi stereotyp. Aj keď to nie je nič zlé, je potrebné si tento čas nejak oživiť, aby ste nezabudli, prečo a ako veľmi sa milujete.

Pri najbližšom spoločnom večeri si navzájom položte nasledujúce otázky, ktoré prehĺbia váš vzťah a budete sa na seba znova pozerať inými očami.

1. Pamätáš si na naše prvé rande?

Prvé rande, spoznávanie sa, vaše začiatky – všetko sú to milé a nostalgické spomienky, pri ktorých sa vám znova vybavia tie krásne pocity, ktoré potešia vaše srdce a znova vypustia motýliky.

2. Čo na mne miluješ a čo neznášaš?

Úprimnosť spája každého. Vyznajte si lásku tým, že si poviete, čo na sebe zbožňujete. A naopak, priznajte, čo sa vám na tom druhom nepáči a na čom by mohol popracovať. Aj napriek nedokonalostiam vzťahy fungujú!

3. Chcel by si v našom vzťahu niečo zmeniť?

Zamyslite sa nad tým, ako váš vzťah vyzeral kedysi a dnes. Ako ho vidíte v budúcnosti? Kam chcete smerovať? Ak túžite po zmene, priznajte to. Ten druhý musí vedieť, na čom vám záleží a ako by ste si mohli byť opäť bližší.

4. Čo sme sa jeden od druhého naučili?

Každý človek, ktorý nám vstúpi do života, nás niečo naučí a nechá v nás stopu. Rovnako to platí aj naopak. Spomeňte si na veci, ktoré ste sa jeden od druhého naučili a aký dobrý vplyv na seba máte.

5. Aké veci máme spoločné? Čo nás spája?

Spoločné záľuby, koníčky, sny, ciele, životné hodnoty, pohľad na svet, … silný vzťah má silné spoločné základy. Ktoré sú tie vaše? Prečo sa práve z vás stal pár?

6. Ktorú našu spoločnú spomienku máš najradšej?

Občas je dobré pripomenúť si, že stereotyp tu nebol vždy a znova sa to môže zmeniť. Spomeňte si na krásne spoločné chvíle, ktoré boli plné lásky a smiechu. Spomienky vám nikto nevezme ani nezmení.

7. Keby sme mali jeden deň iba pre seba, čo by si chcel robiť?

Skúste trocha fantazírovať a vymyslite si, ako by vyzeral váš ideálny deň, keby ste ho mali celý iba pre seba. Čo by ste robili? Kam by ste šli? Ktoré jedlo by ste si dali? Program, o ktorom snívate skúste nabudúce aj splniť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating