Plavky pre ženy, ktoré majú pár kíl navyš
Unsplash/AllGo - An App For Plus Size People, Pixabay/Anilsharma26

Leto je už v plnej sile tu a s ním aj dovolenková sezóna. Niektorí ľudia si radi chodia oddýchnuť k moru, iní trávia horúce dni na Slovensku. Aj u nás totiž nájdeme kopec priehrad, aquaparkov či kúpalísk, kde sa bez problémov môžeš schladiť vo vode či opaľovať sa. Aké plavky však zvoliť, ak si možno od zimy nestihla zhodiť nejaké to prebytočné kilo? 

V dnešnej dobe ťa už asi nemusíme presviedčať o tom, že moderné je všetko. V spoločnosti sa dokonca postupne začínajú normalizovať postavy žien, ktoré majú pár kíl navyše. Nikomu sa už nepáčia tie „vychrtlé“ baby, ktorým vidno všetky kosti. Skôr sa preferuje „krv a mlieko“. Preto by si sa ani ty za svoje „faldíky“ či celulitídu nemala hanbiť. Je to úplne bežné.

Vertikálne pruhy

Určite si už niekde počula, že vertikálne pruhy, ktoré vedú zhora nadol, na oblečení opticky zužujú a predlžujú postavu človeka. Rovnako to je aj v prípade jednodielnych plaviek. Vyskúšaj si teda zaobstarať takýto kúsok.

Plavky pre ženy, ktoré majú pár kíl navyš
zdroj: Unsplash/Noah Buscher

Celé plavky

Je asi logické a možno aj pre teba samozrejmé, že jednodielne plavky ti pomôžu schovať faldíky na brušku. Je to pravda, no treba dávať pozor aj na to, aby si vo vrchnej časti mala vypchávky, ktoré ti podržia prsia. Rovnako ti tak vytvarujú postavu.

Keď si pod plavkami úplne nahá, potrebuješ nejakú oporu. Pretože sa ti prsia a bruško akoby „zlejú“ dokopy. A to vyzerá, ako keby si bola jedna veľká hruška. Super voľbou je, ak si vyberieš plavky s integrovanou podprsenkou alebo spevneným košíčkom. To ti poskytne dostatočnú oporu a pohodlie počas celého dňa.

Pozor dávaj aj na hrúbku ramienok. Tie tenšie totiž tvoje prsia veľmi neudržia. Práve naopak, budú ti neustále padať a to vyzerá, ako keby si ich mala „vyťahané“.

Plavky pre ženy, ktoré majú pár kíl navyš
zdroj: Unsplash/Jernej Graj

Tmavé farby

Rovnako ako vertikálne pruhy, tmavé farby opticky zužujú postavu. Tak teda tvoje faldíky nebudú až tak viditeľné ani v plavkách.

V obchode si teda vyskúšaj obliecť čierne, tmavomodré alebo tmavozelené plavky a uvidíš, že sa v nich hneď budeš cítiť lepšie.

„Plážové kimono“

Aktuálne existuje veľmi veľa možností, ktoré ti v plavkách pomôžu skryť nejaké to kilo navyše. Jedným z nich je aj takzvané plážové kimono alebo šaty. Moderné sú napríklad sieťkované, čipkované, alebo úplne priesvitné, ktoré pripomínajú záves na okno.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista