unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Joseph Brotsky povedal, že horšie ako páliť knihy, je nečítať ich. My milujeme knihy a občas viac ako ľudí, s ktorými sme každý deň. Preto sme pre teba spísali dôvody, prečo sú knihy lepšie ako ľudia. 🙂

Knihy ťa robia múdrejšou. Čítanie kníh podporuje takmer všetky oblasti myslenia. Ľudia, ktorí čítajú, majú vyššiu inteligenciu a všeobecné vedomosti než tí, ktorí nečítajú. Taktiež ťa učia väčšej kreativite, máš lepšiu pamäť a máš taktiež oveľa lepšiu predstavivosť a fantáziu.

Knihy ti dajú veľa možností. Môžeš si prečítať životopisy, drámy, kriminálky, romantické či hororové knihy. Je len na tebe, aký štýl momentálne chceš čítať.

Knihy ťa nikdy neodsúdia. Je jedno, či si v pyžame, vo vlaku alebo si si knihu zobrala potajme do klubu. Kniha ťa nikdy neodsúdi za to, akú máš náladu a ako vyzeráš.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

Knihy ťa budú milovať bezpodmienečne. Kniha je partner na celý život a bude ťa milovať bez podmienok. Je jedno, či stojí 2 eurá alebo 15 eur. Je jedno, či ju máš z blšáku alebo novú, voňavú. Za každých okolností bude s tebou.

Knihy sú tichí spoločníci. Kniha neprotestuje, ak ju čítaš o tretej ráno. Nevadí jej, že na ňu vyleješ čaj a dokonca jej nevadí ani zima. Nikdy skrátka neprotestuje a je tvoj najlepší spoločník.

Knihy sú skvelá spoločnosť. Ak máš náladu, prečítaš si knihu. Ak nemáš náladu, prečítaš si knihu. Pretože na knihu nie je nikdy nesprávny čas.

Knihy ťa nikdy nezradia. Kniha bude pri tebe vždy, keď to budeš potrebovať a nikdy sa nezmení. Nikdy ťa neprekvapí v zlom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife