Áno, vzťah má aj svoje výhody, pociťujeme akési bezpečie, máme pocit, že sa môžeme na toho druhého spoľahnúť, je nám oporou, vie nás rozosmiať v zložitých situáciách… A tak ďalej, o tom by sa dalo písať. Ale nie vždy sme však na kvalitný vzťah pripravené. Preto tieto znamenia neber na ľahkú váhu a prečítaj si ich. Vďaka ním zistíš, ako si na tom ty. Pretože to, že máš potrebu byť s niekým neznamená, že aj máš byť! 

Neustále potrebuješ mužskú pozornosť

Nedaj sa oklamať pocitmi. To že máš takú potrebu je prvý varovný signál, dievča, radšej ruky preč od chlapa. Potreba mať ho vo svojom živote prevyšuje nad všetkým ostatným. Doslova nedokážeš sama žiť. A to je zle. To nemôžeš. Musíš sa najprv naučiť žiť sama so sebou, vedieť sa postarať o seba, vedieť si pomôcť. Pretože inak sa vždy budeš spoliehať len na svoju polovičku a nebudeš vedieť kráčať životom sama.

Hľadáš svojho „opravára“

Máš depresie, nevieš čo so životom, proste celé zle. No ale takto fakt nemôžeš existovať. Jedine, na čo sa spoliehaš je, že príde on a dá ťa dokopy. To naozaj? Vôbec tomu tak nie je. Najskôr si vyrieš svoje osobné problémy až potom do svojho života ťahaj niekoho nového.

Až príliš času venuješ rozmýšľaním o vzťahu

Sedíš doma za stolom a rozmýšľaš, prečo si ešte stále nestretla toho pravého. Zanedbávaš pri tom prácu, rodinu a priateľov, ktorých už nebaví neustále počúvať o tom, prečo všetci niekoho majú, len ty nie. Myslíš si, že takto si ho nájdeš? Vôbec. Muž potrebuje vedľa seba ženu, ktorá vie, ako kráčať životom, ktorá si vie poradiť.. Prestaň premýšľať o tom, že chceš vzťah, keď to má prísť, tak to príde, netlač na pílu.

Snažíš sa byť pred ním niekým, kým vlastne ani nie si

On sa ti zapáčil a silou mocou mu chceš ukázať, aká si báječná. A robíš všetko možné, len aby si v ňom vzbudila niečo, robíš to, čo by si za iných okolností ani nerobila. Obliekaš sa tak, ako by si sa nikdy neobliekla. Všetko je to ale nasilu a nie preto, že je v tom čistá túžba, to by si sa správala inak. Ak je on ten pravý, nepotrebuješ zo seba robiť opicu. On si ťa všimne aj bez tej celej parády, bude ťa brať takú, aká v skutočnosti si. Bez ohľadu na iné faktory. Láska je niečo, čo sa nedá ovplyvniť, je to mágia, ktorá ťa ovplyvní sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.