Pexels/Orione Conceição

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Na prvý pohľad sa môže javiť ako milujúci partner, ktorému záleží predovšetkým na tvojom dobre a na tom, aby si bola v bezpečí, a aby ti nič nechýbalo. V skutočnosti sa za takýmto správaním môže ukrývať kontrola a manipulácia.

Ako zistíš, či sa práve v takomto vzťahu nenachádzaš aj ty sama? Ak si veľmi zaľúbená a na očiach máš stále ružové okuliare, varovné signály môžeš aj prehliadnuť. Týchto 6 znakov je ale jasným dôkazom toho, že to medzi vami nie je v úplnom poriadku. Naozaj sa chceš nechať takto kontrolovať a manipulovať?

Nenápadné otázky, s kým si píšeš alebo voláš

Píšeš si s kamoškou a zasmeješ sa na vtipnom obrázku, ktorý ti pošle. Ty sa zasmeješ a tvoj priateľ chce hneď vedieť, čo sa deje. Aj keď si možno nevezme tvoj mobil do ruky, nenápadne ti hľadí cez plece, keď si s niekým píšeš a načúva, ak s niekým telefonuješ. Potrebuje vedieť o každom tvojom kroku. Možno si myslíš, že sa o teba bojí a ešte ti to pripadá aj milé, no dávaj si radšej pozor.

V každom a vo všetkom vidí potenciálne riziko

S kontrolovaním a záujmom o to, s kým komunikuješ, prichádza často aj neopodstatnená žiarlivosť. Chce vedieť aj o tom, s kým sa stretávaš a vo všetkých vidí potenciálnych ničiteľov vášho vzťahu. Ak sa mu musíš spovedať po každom príchode domov, malo by ti byť jasné, že takto to fungovať nemá.

Chce meniť tvoje plány

„Ak to neurobíš, asi ma nemiluješ. Ak ma miluješ, tak…“ Partner – manipulátor využíva citové vydieranie k tomu, aby dosiahol to, čo chce. Nerobí mu problém meniť tvoje plány podľa toho, ako to vyhovuje jemu. Najhoršie na tom je, že to robí spôsobom, aby si si myslela, že si to vlastne chcela urobiť aj sama a robíš to kvôli tomu, že ho miluješ.

Nemyslí na tvoje dobro, ale na seba

Kontrola vo vzťahu ide ruka v ruke s tým, že partner prestáva myslieť na teba a na tvoje dobro či záujmy. Správa sa sebecky a dôležité pre neho je, aby on dostal to, čo si zaumienil. Preto ti hocikedy zmení plány alebo ťa využije k tomu, aby si pre neho niečo urobila. Nehľadí pritom na to, že si mala robiť niečo iné.

Nezaujíma ho tvoj názor, chce mať posledné slovo

Ak sa o niečom bavíte, tvoj názor ho nezaujíma. On vidí len svoju dominanciu a to, že sa mu musíš podriadiť. Jeho kontrolovanie a manipulácia spočívajú aj v tom, že vo všetkom musí mať posledné slovo a nie je ochotný urobiť žiadny kompromis.

Veríme tomu, že v takomto vzťahu by si dobrovoľne ostávať nechcela. Ak si sa v týchto znakoch našla, je najvyšší čas porozmýšľať nad tým, či má váš vzťah skutočne potenciál alebo je to len jednostranné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating