Manipulátor vo vzťahu

Nespoznávaš sa a taktiež sa necítiš najlepšie. Vnímala a pociťovala si tieto zmeny postupne, no ony sa čoraz viac zintenzívňovali. Kým ešte nejaký čas dozadu si bola veselou a pohodovou bytosťou s energiou na rozdávanie, dnes sa v mnohom cítiš úplne nanič. Uvedomuješ si však jednu dôležitú vec. Prestávala si byť sama sebou v čase, kedy už v tvojom živote figuroval on. Z muža snov sa totižto vykľul manipulátor. 

Možno si kladieš otázku, ako je to možné, veď predsa na začiatku vzťahu bol úplne iný. Úprimne, takéhoto človeka je niekedy naozaj veľmi ťažké odhaliť a v počiatočnom štádiu vzťahu obzvlášť. Aj to je dôvod, prečo sa nemusíš cítiť ihneď manipulovanou.

Ruku na srdce, takmer všetky začiatky dvoch ľudí sú nádherné, často priam až rozprávkové. Ďalším častým problémom je ten, že práve v týchto najsladších chvíľach si tohto muža dokážeme mnohé vo veľkej miere idealizovať.

Veci, ktoré by sme za iných okolností u človeka nerešpektovali, sa lúsknutím prsta stávajú len drobnou chybičkou krásy. No netreba zabúdať, že práve tie nám o našom vysnívanom princovi postupne prezrádzajú, akým je nielen človekom, ale i partnerom.

dobrí kamaráti
zdroj: Pexels/Ivan Mudruk

Zrazu prichádzajú momenty, kedy si začínaš uvedomovať, že sa s tebou niečo deje. Vnímaš sama na sebe, že sa stávaš niekým iným. Začínaš o sebe pochybovať v mnohom, ak nie časom vo všetkom.

Nepochybuješ len o svojich vlastnostiach alebo schopnostiach a mnohých ďalších kvalitách, ty sa totižto cítiš nanič ako fyzicky, tak aj psychicky.

Ak si sa v týchto základných prejavoch našla a vnímaš, že sa tieto veci začali diať v čase, kedy sa v tvojom živote objavil on, je viac ako možné, že to nebude tvojím pričinením. Tvoj partner je s najväčšou pravdepodobnosťou manipulátor. Aké sú najčastejšie znaky takéhoto človeka?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating