Muž s nízkym sebavedomím

Nielen ženy majú problém s tým, ako vnímajú svoju osobu. Vieš, ako sa správa vo vzťahu muž s nízkym sebavedomím? Dokážu ho odhaliť základné znaky, ktoré by si si mala začať všímať. Ide hlavne o týchto 6. 

Prejavuje svoju neistotu

Môže byť príliš závislý na svojom partnerke a potrebuje neustálu pozornosť. Taktiež môže mať obavy z odmietnutia a bojí sa prejaviť svoje názory a pocity, čo môže viesť k napätiu a konfliktom. Za všetko sa príliš ospravedlňuje, aj keď nie je na vine on. Nedokáže sa postaviť za svoje tvrdenia a správanie.

Potláča svoje potreby a záujmy

Nedostatok sebavedomia môže chlapa prinútiť potláčať svoje potreby a túžby vo vzťahu. Obáva sa vyjadriť svoje očakávania a obavy, aby neohrozil vzťah. Tým však môže dochádzať k hromadeniu frustrácie a nespokojnosti, čo nakoniec vedie k nezdravej dynamike vo vzťahu.

Rovnako má tendenciu zanedbávať svoje vlastné záujmy v prospech polovičky. Môže mať obavy, že ak sa stane sebeckým, partnerke to nebude vyhovovať. Toto môže viesť k nerovnováhe vo vzťahu a pocitu neuspokojenia.

Typy mužov
zdroj: Unsplash/Irene Strong

Má strach z neúspechu

Muž s touto vlastnosťou sa môže obávať, že nebude stačiť svojej partnerke, a preto sa môže vyhýbať novým výzvam a skúsenostiam. To môže brzdiť rast vzťahu a vytvárať pocit stagnácie. Radšej uprednostní stereotyp a známe veci pred tými nepoznanými. Nechce sklamať svoju drahú.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating