Unsplash/samuel hull

Na začiatku vzťahu sa nám zdá všetko ružové a dokonalé, no niekedy môže byť realita trochu odlišná. Mala by si si všímať aj varovné znaky, ktoré dokážu prezradiť, že s tvojím partnerom nie je všetko v poriadku.

Portály HealthlinePsychology Today prezradili znaky, ktoré by si si mala na priateľovi všímať, pretože môžu odhaliť, že ide o narcistického muža. A vzťah s ním nemusí byť taký pekný, ako by si si predstavovala.

Rozpráva predovšetkým o sebe

Na rande sa nebude pýtať na teba a na to, čo ťa zaujíma alebo aká si. Možno ťa ani nepustí k slovu, pretože bude hovoriť len o sebe, o tom, aký je úžasný a čo všetko sa mu v živote podarilo. Takéto chválenkárstvo je jasným znakom toho, že ide o osobu s narcistickou poruchou.

Potrebuje dostávať komplimenty

Všetko sa točí okolo neho a vyhovuje mu to, práveže túži ešte po väčšej pozornosti. Nielen, že bude rozprávať o sebe, bude očakávať, že ho za všetko pochváliš a budeš ho zahlcovať komplimentmi.

Narcisti potrebujú počuť aj od iných ľudí, že sú takí perfektní, ako si to aj sami o sebe myslia. No pochvaly od neho sa dočkáš len márne. Tieto veci sú pre neho len jednostranné.

Manipulácia a zhadzovanie

Dostávame sa k tým horším prejavom narcistického správania. Pre takýchto ľudí je typická manipulácia, ktorá so sebou nesie aj zhadzovanie alebo kritizovanie. Narcistický partner nebude mať problém využiť ťa len preto, aby on dosiahol úspech a to, čo chce.

Môže na teba použiť rôzne formy psychického nátlaku. Nepozná totiž hranice a nezáleží mu na tom, že ti ublíži. On sa ženie len za vidinou svojej túžby.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating