Unsplash/Aleksandra Sapozhnikova

Tak veľmi túžime po vzťahu, že niekedy si to ani neuvedomujeme, no my samy ho sabotujeme a ničíme ešte na začiatku, prípadne ešte než sa vôbec začne. Je to naša „skvelá“ vlastnosť, s ktorou si však niekedy nevieme dať rady. 

Ak sa neustále sťažuješ na to, že si nikoho nevieš nájsť, dôvod môže byť práve tento. Ty sama si strojcom svojho vlastného nešťastia a zbytočne sa budeš vyhovárať na osud a na to, že ti hviezdy neprajú.

Týchto 6 znakov ťa utvrdí v tom, že hlavnou sabotérkou a ničiteľkou nie je nikto iný, iba ty.

Očakávaš len to najhoršie

Ak vchádzaš do vzťahu s myšlienkami, že to nemôže dobre dopadnúť, tak to, samozrejme, dopadne zle. Nezabúdaj na silu svojich myšlienok. Možno si sa kedysi popálila a teraz si automaticky myslíš, že každý jeden vzťah bude rovnaký.

Keď sa okolo teba začne obšmietať nejaký chlap, vytvoríš okolo seba neviditeľný štít, aby do teba neprenikol a aby ti nemohol zlomiť srdce.

Nechceš k sebe nikoho pustiť

Tento bod úzko súvisí s tým predošlým. Nedokážeš a nechceš si nikoho pustiť príliš blízko, pretože sa bojíš, že využije tvoje slabiny na to, aby ťa položil na kolená. Ak ťa muž nemôže spoznať, nemôže sa predsa do teba zamilovať. Tým pádom žiadny vzťah nemôže ani vzniknúť.

Nedokážeš partnerovi dôverovať

Aj keď sa tvoj nápadník správa priam ukážkovo a dokonalo, tebe v hlave vždy bliká červená kontrolka, či to myslí vážne. To, že mu nedokážeš dôverovať, skôr či neskôr zničí, čo je medzi vami. Ber to z tej jeho strany – ty by si tiež určite neostala po boku niekoho, kto by ti neveril.

Máš príliš vysoké nároky

Svoj vzťah sabotuješ aj tým, že máš od mužov príliš vysoké nároky. Možno si ovplyvnená romantickými filmami a od svojho pána Božského máš veľké očakávania. Ale musíš sa prebudiť z toho sna. Jasné, že nehľadaj niekoho iného, kto nespĺňa nič z toho, čo sa ti na mužovi páči.

Mysli však na to, že nikto nie je dokonalý a ak nesplní jednu či dve veci z tvojho pomysleného zoznamu, tak to akceptuj a rešpektuj. Kompromisy sú veľmi dôležité.

Vždy si vyberieš toho nesprávneho

Chybou niekedy môže byť aj to, že máš jednoducho smolu a vždy k sebe pritiahneš tých zlých chlapcov. Pri tých si musíš dávať naozaj pozor, aby ťa nevyužili. Musíš zmeniť spôsob, akým hľadáš nové známosti, aby si k sebe pritiahla niekoho lepšieho. Buď otvorená novým možnostiam a nerob všetko len tak, ako doteraz. Jasné, že sa potom nič nezmení.

Sústreďuješ sa na iné veci

Svoj vzťah dokážeš zničiť aj tým, že mu nedokážeš venovať dostatok pozornosti. Možno sa sústreďuješ na školu alebo kariéru, prípadne pracuješ na svojom vlastnom rozvoji. Môžeš mať tiež problémy v osobnej, rodinnej či zdravotnej oblasti.

Kým nebudeš pripravená na zmenu v podobe novej lásky, podvedome vždy urobíš niečo, čím od seba mužov odoženieš. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating