Muž bozkáva ženu na hlavu

Aj ty si už miestami zúfalá z hľadania lásky? Hovorí sa o tom s ľahkosťou, no ty si zatiaľ svojho princa nestretla za žiadnym rohom. Napadlo ti vôbec niekedy, že ty sama sabotuješ svoje vzťahy a kvôli tomu máš pocit, že ti osud nepraje a ostaneš do konca života sama?

Niekedy si ani nemusíme uvedomiť, že niečo sabotujeme, no naše správanie toho dokáže prezradiť naozaj veľa. Najčastejšie k tomu dochádza z týchto troch dôvodov, no môže ich byť, samozrejme, oveľa viac.

Nechceš vystúpiť zo svojej komfortnej zóny

Momentálne si spokojná so svojím stereotypom a nedokážeš si predstaviť, že sa budeš musieť prispôsobovať niekomu inému. Zo svojej komfortnej zóny býva ťažké vystúpiť a keď na to nie si pripravená, urobíš všetko pre to, aby sa to ani nestalo.

Môže ísť o maličkosti alebo na prvý pohľad o nenápadné rozhodnutia, no koniec koncov to povedie k tomu, že sa budeš mužom vyhýbať alebo vždy urobíš niečo, čím ich od seba odradíš.

Bojíš sa

…odmietnutia, toho, že ostaneš sama alebo že to nebude ten pravý a zase raz sa sklameš. Strach nám dokáže zatieniť úsudok a podvedome preto sabotuješ svoje potenciálne vzťahy. Ak sa to spojí s nízkym sebavedomím, je vysoká pravdepodobnosť, že si k sebe nikoho nepripustíš.

Jednoducho máš strach z toho, že by ti to nevyšlo tak, ako naposledy, preto sa pred týmto pocitom chceš ochrániť. Neveríš si, že by ťa niekto mohol milovať a radšej sa budeš takto trápiť, než keby si to mala risknúť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating