Pexels/Pavel Danilyuk

Každá žena túži po tom, aby si našla partnera na celý život. Niekedy ho spoznáme úplnou náhodou (alebo že by to bol osud?), inokedy musíme vynaložiť silu na to, aby sme dali niekomu šancu. K tomu hľadaniu a spoznávaniu nepochybne patrí aj prvé rande. Kým pre jednu to môže znamenať vzrušenie a veľkú nádej, druhú to môže priam desiť.

Čo si budeme hovoriť, ísť s niekým naživo prvýkrát von môže byť nie len zábavné, ale aj poriadne trápne a nudné. Všeobecné témy, ktoré nikoho nezaujímajú, hanblivá komunikácia, strach z toho, či robíme dobrý dojem. Je veľa faktorov, ktoré ovplyvnia motýle v bruchu. Ak vôbec nejaké priletia.

Okrem toho, či pri ňom cítiš iskrenie, si však musíš dávať aj pozor na iné veci. Aby sme ti ich pripomenuli, spísali sme pre teba pravidlá, ktoré ti randenie uľahčia.

1. Stráž si súkromie

Áno, môžeš mu povedať o svojich záľubách či odpovedať na bežné otázky. Ale veci ako bydlisko, telefónne číslo alebo niečo, čo by mohol použiť ako cestu k tebe, ak by mu preplo po tom, čo mu nedáš druhú šancu, si nechaj pre seba. Nikdy nevieš.

2. Ak hovorí o bývalej, nechaj to tak

Ten, čo si nedal dokopy minulosť, nemôže ísť s čistým štítom do budúcnosti. Duch jeho ex by váš vzťah ovplyvňoval a ty by si sa cítila iba ako jej náhrada.

3. Zisti si o ňom čo najviac vopred

Či máte spoločných priateľov alebo použiješ sociálne siete, to je jedno. Čokoľvek, čo o ňom zistíš už pred rande, bude tvojou výhodou. Budeš vedieť, do čoho ideš a môžeš si skontrolovať, či ti v niečom nebude klamať.

4. Keď tlačí na pílu, nemyslí to vážne

Silou-mocou ťa chce dostať k nemu domov alebo použije opačný trik – hrá sa na extra milého a nevinného chlapa, ktorého očiam sa nedá odolať aj bez toho, aby niečo povedal. Keď sa snaží až príliš a už ti vyznáva lásku, nebude to v poriadku. Buď ťa chce iba na jednu noc alebo je to čistý zúfalec.

5. Ak to myslíš vážne ty, odoláš

Túžba je síce silný magnet, najmä, ak si to dlho nerobila a on je naozaj príťažlivý, no týmto krokom dáš najavo, že to s vážnym vzťahom nemyslíš vážne ani ty.

6. Druhé rande je nová šanca

To, že prvé stretnutie nebolo ideálne, ešte neznamená, že to nemôže vyjsť. Ak však ani na druhom nepreskočí iskra, ďalšie stretnutia budú iba zbytočné naťahovanie času. Hľadáš lásku, nie kamaráta.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating