Pexels/Victoria Strelka_ph

Raz v noci som mala sen. Teda, nazvala by som to nočnou morou. Videla som nás, ako ležíme v našej posteli, rozprávame sa dlho do noci presne tak, ako to zvykneme robievať, a ty ma pritom hladíš po tvári. V tom sne som cítila absolútny pokoj a naplnenie, ktoré sa z ničoho nič premenili na smútok a sklamanie. Ty si sa postavil a odišiel so slovami, že už viac k sebe nepatríme. V hrudi som pocítila bolesť a v tom otvorila oči.

Boli tri hodiny ráno a ja som ležala vedľa teba v posteli, celá vystrašená, pretože dobre viem, že aj naše sny sa môžu naozaj stať realitou. Pomyslela som si na to, čo ak by to nebol sen. Dobre viem, že ma miluješ, lenže nie som žiadna naivka. Aj tie najzamilovanejšie páry sa rozchádzajú. Čo ak sa môj sen, ktorý naozaj žijem, premení v tú nočnú moru?

Viac som už nezaspala, pretože mi hlavou prebiehali možné scenáre. Neviem prečo sa my ženy občas takto týrame, aj keď je všetko v poriadku. No myslím si, že je dobré uvedomiť si, že láska nie je samozrejmosť. Aj keď, ja by som dala všetko za to, aby si bol mojou samozrejmou súčasťou už navždy.

Viem, žiadať to od teba, to môže byť priveľa, pretože nikto z nás nevie, čo ho v budúcnosti čaká. Viem len to, čo je teraz. Viem, že sme našli jeden druhého a za posledné roky sme si dokázali, že patríme k sebe. Tvoríme jeden tím, ktorý skvele funguje, aj keď nie sme pri sebe. Spolu nám je najlepšie, no nestali sme sa závislí jeden na druhom. Aj napriek tomu ma desí predstava, že by som ťa mohla jedného dňa stratiť.

Kedysi som to už zažila. Už som mala zlomené srdce a pocit, že sa môj svet rúca. Lenže vtedy to nebolo s tebou. Bolo to s niekým, koho som neľúbila tak veľmi ako teba. Ak si pre mňa tisíckrát lepší a moje city sú tisíckrát silnejšie, obávam sa, že ak by bolo moje srdce opäť zlomené, tisíckrát väčšiu bolesť by nezvládlo. Nechcem ho testovať, radšej od toho chrániť.

Viem aj to, že ak by prišiel náš koniec, musela by som ísť ďalej. No nebola by som tou istou osobou, akou som dnes. Pretože dnes som taká, aká som, lebo mám pri sebe teba. Už nie sme tínedžeri, dávno vieme, o čom je láska v reálnom živote. A presne preto viem, že máme niečo, čo je veľmi vzácne. Prísť o to by pre mňa znamenalo, že by som ostala zlomená. O tých veciach viem, len neviem, čo by bolo, ak by si mi skutočne dal zbohom.

Už žiadne milovanie, žiadne rozhovory, žiadne spoločné koníčky, žiadne nočné filmové maratóny, žiadne maličkosti, ktoré sme jeden pre druhého každý deň robili, … ak by na to prišlo, len dúfam, že sa opäť prebudím a zistím, že to bol len zlý sen.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating