unsplash.com

Priatelia sú ako naša druhá rodina. Aj keď sa niekedy s nimi pohádame, aj tak ich máme radi. Každá z nás sa vo svojom živote stretla, stretne aj s takými, ktorí sa len hrajú na našich priateľov. Pretvárky.

Pochybuješ o tom, že si niekto zaslúži TVOJE priateľstvo. Máš pocit, že tvoja kamarátka/kamarát nehrajú čistú hru? Myslíš si, že nosia masku priateľa? Na začiatku vášho priateľstva to vyzeralo veľmi sľubne, no postupne si uvedomuješ, že to bola iba obyčajná ilúzia?

Čím viac spoznávaš toho človeka, začínaš si na ňom všímať všetky jeho ,,neresti“. Čím ďalej si začínaš všímať, že s tebou manipuluje. Využíva ťa?

Falošní priatelia z teba vyciciavajú všetku energiu. Zvykneš sa pri nich cítiť vnútorne prázdna. Je nesmierne dôležité, aby si tento TYP priateľa rozoznala a vysporiadala sa s ním.
Nepripúšťaj si k srdcu túto faloš. Ak je niekto k tebe falošný, znamená to, že aj k druhým ľuďom vo svojom okolí je. Je tu aj možnosť, že tento človek nemá ani skutočných priateľov.

zdroj: pexels.com

 

Odhaliť falošného priateľa je niekedy veľmi náročné.
Existuje však 5  znakov, na základe ktorých odhalíš svojho falošného priateľa:

1. Často a rád ohovára

Jedným z bežných znakov falošných priateľov je ohováranie. Prečo? Pretože je to ich pasia. Posilňujú si svoje ego na úkor druhých. Počas svojho rozprávania si zvyknú povymýšľať hocičo. Hocijakú rozprávku, len aby mohol o čom / kom kecať.
Ohováranie vonkoncom nie je dobré. Šíri sa ním LEN negatívna energia. Neprináša so sebou žiadne výhody. Častejšie to však vypovedá o charaktere osoby, ktorá ohovára. Sama si nemôžeš byť istá, či aj teba za tvojim chrbtom neohovára.

2. Nezaujímajú ho tvoje problémy

Keď potrebuje podporu a nemá komu zavolať, vytočí tvoje číslo. Vždy ti zavolá len keď niečo potrebuje. Potrebuje od teba radu, pomoc, posťažovať si, alebo len pre zábavu poohovárať niekoho.
Postupne to začnú robiť častejšie. Hneď potom, ako si všimnú, že im nevieš povedať NIE.
Celý rozhovor sa točí len okolo neho. Nezaujímaš ho. Nespýta sa ťa na to, ako sa máš. Nezaujímajú ho tvoje problémy, pretože tie JEHO sú najhoršie na celej Zemi.  Zavolá ti len vtedy, keď potrebuje od teba radu, potrebuje sa ti posťažovať potrebuje tvoju pomoc, alebo niekoho poohovárať len tak len pre zábavu.

3. Musí byť stredobodom tvojho každodenného života

Falošný priateľ, ktorý s tebou manipuluje ´ta bude chcieť len pre seba. Chce aby si sa im venovala 24/7. Je im úplne jedno, že máš aj iné povinnosti, on musí byť tvojou prioritou.
Neskôr sa ťa môže snažiť obalamutiť s vymýšľaním, len aby si sa vykašľal na svojich ostatných priateľov. A venoval sa len a len JEMU.
Nikdy nedokáže pochopiť, že nie je v tvojom živote jediný. Vymyslí si aj nemožné, len aby si ho považovala za svojho JEDINÉHO PRAVÉHO PRIATEĽA. Nenechaj so sebou manipulovať.
Aby ťa táto napodobnenina nevyšla draho. Aby si neprišla o svojich pravých priateľov.

4. Považuje ťa za svoju zálohu

Ďalším zo znakov, pomocou ktorých rozoznáš pokrytca sú jeho priority. Zamysli sa nad tým. S ,,kamoškou“ ste si spolu niečo naplánovali, no za 5 minút 12 ti zavolá. Zdvihneš jej to a začne svoj monológ. Oznámi ti, že nakoniec to musíte zrušiť. Niečo je ,, nečakane“ do toho prišlo.
Večer si scrolluješ Insta a zbadáš od nej príspevok. Uprednostnila niekoho iného pred tebou.
Váš spoločný plán bol pre ňu len zálohou. Záloha, aby sa nenudila, kebyže sa jej pokazí prioritný plán.

5. Najprv kompliment, potom kritika

Táto chodiace faloš ťa zvykne naraz pochváliť, ale i zhodiť . Je to taktika, ktorú s radosťou využíva.
Rada si posilňuje svoje ego na margo druhých. Musí to mať ale prešpekulované, aby si svoju bábku udržala pri sebe. Pochváli ti tvoje šaty, aká si v nich pekná. No za okamih k tomu dodá, že by ti neuškodilo keby trochu schudneš. Tak veľmi sa teší z toho, keď začneš pochybovať sama o sebe.

zdroj: pexels.com

Spoznávaš na základe týchto znakov svoju ,,kamošku“? Správa sa takto k tebe?

Ak áno, mala by sa takémuto človeku začať vyhýbať. Prečo? Pretože život je len jeden a vie byť taký prekrásnym, len ho musíš stráviť s tými správnymi ľuďmi. S ľuďmi pri ktorých sa cítiš milovanou a pomáhajú ti rásť.

Pretože pri nich si najlepšou verziou samej seba.

zdroj: gottadotherightthing.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife