Pexels/Ron Lach

Zlupovacie masky

So zlupovacími maskami je viac práce, než s dvoma predtým spomenutými, ale rozhodne stoja za používanie. Dokážu hĺbkovo vyčistiť pleť, odstrániť nečistoty a ochraňovať pleť pred chladom a mrazom. Masku by si si mala rovnomerne naniesť na tvár a nechať pôsobiť 15 minút.

Avšak, môže byť to menej aj viac, závisí to od toho, akú hrubú vrstvu si na tvár dáš. Po uplynutí doby si stiahni masku z pleti a zbytky odstráň s pomocou teplej vody.

Gélové masky

Pri gélových maskách môžeš očakávať veľmi vysokú hydratáciu pleti. Fungujú na gélovej báze, preto nepripomínajú krémovú masku, no ani textilnú. Výhodou však je, že ju môžeš použiť na akýkoľvek typ pleti – nemusíš sa zaoberať tým, čo tvoja tvár potrebuje.

Po nanesení na vyčistenú pleť by si ju mala nechať pôsobiť aspoň 10 minút a následne opláchnuť vodou. Použitie krému nie je nutné, no ak by si to tvoja tvár vyžadovala, môžeš ho aplikovať.

Peelingové masky

Peelingové masky sa svojím zložením podobajú na krémové masky, no sú drsnejšie a majú za úlohu odstraňovať odumreté časti kože, zjemniť línie vrások, rozjasniť pleť a dodať jej žiarivosť.

Masku by si si mala naniesť na pleť, no veľkou výhodou je, že tento typ si môžeš využiť aj na pery. Doba pôsobenia tu nie je dlhá, všetko závisí od teba – buď si ju hneď umyješ alebo počkáš 5 minút. Po maske je tiež vhodné použiť krém či olej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Beauty