pinterest/scrub_mark

Nie každý deň je ideálny, pretože nie vždy ťa po zobudení tam vonku čaká slnko, príjemné správy, usmiati ľudia, dobrá káva a jednorožce. Občas prídu aj také tie dni, pri ktorých si pokladáš otázku, prečo si vôbec vyliezla z postele? Možno ťa vytočil niekto v rade na tú dobrú kávu, a možno si si ňou obliala novú bielu blúzku. Možno je tvoja šéfka neznesiteľne nervózna, pretože dlho nemala rande, a možno to tvoje rande po peknej večeri sa zabudlo ozvať. Alebo aktuálny priateľ nehrá svoju rolu podľa tvojich predstáv? Každopádne, niekto, niečo, všetko, všetci, možno celý svet  ti pokazili dnešok. Ale ako taký deň zachrániť?

1. Keď nevieš kam s emóciami, choď ich vybehať

zdroj: pinterest.com

Pretlak negatívnych emócií sa najlepšie uvoľňuje nejakou športovou aktivitou. Ak nevieš, čo so sebou, je z teba iba uzlík nervov a ty máš jedinú chuť – chuť hodiť sa o zem – choď si radšej zabehať. Alebo sa uvoľni na hodine jógy, znič sa vo fitku alebo si zaplávaj. Pohyb zahrnie telo neskutočným množstvom endorfínov a ty budeš o niečo pokojnejšia a spokojnejšia. Na druhej strane, takáto energia ťa stimuluje k lepším výkonom. Čo tak upraviť svoj osobný rekord v odbehnutých kilometroch?

2. Kto dobre vyzerá, ten sa dobre cíti

Takto si predstavujem sobotu! S kým sa vidím vo vani? 😍😍🛁😘

A post shared by Scrub MARK (@scrub_mark) on

Hm, relax v podobe beauty chvíle? Aspoň pár minút v tom nekončiacom sa zhone, ktoré si vyhradíš iba pre seba. Na chvíľu vypnúť od všetkého – iba ty a MARK. Pretože tam, kde iní muži sklamali, prichádza na rad on – MARK – kávový píling. Nájdeš ho tu! Sama si vyber či ti učaruje viac kokos, čokoláda, citrus, peppermint, originál alebo MARK, ktorý je špeciálne vytvorený pre tvoju tvár. Je čisto prírodný, neobsahuje farbivá, konzervanty a nie je testovaný na zvieratách. (Za čo mu ďakujeme!) Hydratuje, chráni, rozmaznáva, stará sa. Svojou vôňou ťa opantá a postará sa nielen o pokožku, ale aj o tvoju myseľ. Môžem ti sľúbiť, že po tejto antistresovej kúre bude život opäť v rovnováhe.

A keď sme už pri tom, vedela si o novinke, ktorú pre teba prichystal v podobe MARK Coffe Lips? Set Balzamu a scrubu, vhodný na suché a popraskané pery. Aby opäť vyzerali zvodne a vynikol tvoj obľúbený rúž. Pretože raz darmo, kto dobre vyzerá, ten sa dobre cíti.

3. ART terapia?

zdroj: pinterest.com

Ak ťa niečo trápi, premeň to v niečo hodnotné a pekné. V malé umelecké dielo. Nechaj sa inšpirovať nie práve optimistickou náladou. Vyjadri sa formou slov. Napíš si denník, báseň, príbeh. Namaľuj obraz, nakresli komix. Nepríjemní ľudia, situácie a skúsenosti nakopávajú múzu a kreativitu.

4.  Filmový maratón

zdroj: pinterest.com

Každá máme ten jeden film (alebo aj viac filmov), ktoré keď si pustíme tak zabudneme na realitu. Uveríme v pekné začiatky, v dobrý svet, vo večnú lásku, v šťastie, v spravodlivosť a v neposlednom rade, v nádej. V nádej, že všetko bude zajtra zase OK. Urob si pukance, sprav si pohodlie a vyber film/rozprávku/príbeh (možno “tú” knihu) a nájdi zmysel v inom vytvorenom svete, ak práve tomu svetu vonku zmysel chýba.

5. SOS, volá sa psychologická poradňa

zdroj: pinterest.com

Presnejšie, volá sa jedna jediná odborníčka na tvoju myseľ a zranenú dušu. Pretože, ak zlyhali všetky pokusy o záchranu zlého dňa alebo dní, zodpovednosť automaticky (chcene – nechcene) preberá ona – odborníčka – najlepšia kamarátka. Neexistuje nič lepšie, ako terapia pri obrovskej šálke kávy s ňou, kedy ona hrá úlohu bútľavej vŕby a ty jej môžeš fňukať na ramene. (Samozrejme, tieto úlohy si musíte pravidelne meniť.)

PS: Môj osobný tip – ak sa terapia nevyvíja správnym smerom, vymeňte kávu za dobré biele víno!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating