instagram/allisonbickerstaff

Ako sa hovorí, na lásku nesmieš tlačiť, pretože si ťa nájde sama. Je spontánna, prirodzená a tým je krásna. Ak by si mala vzťah nasilu, nebolo by to ono. Necítila by si sa dobre a stále by si mala pocit, že to nie je to pravé.

Presne týchto 5 vecí sa stane, keď láske necháš voľný priebeh a nebudeš tlačiť na to, aby si mala vzťah.

Nájdeš vzťah so sebou

Je pravda, že ak chceš milovať niekoho iného, musíš najprv milovať samú seba. Bez toho sa nepohneš, pretože to, ako dávaš lásku samej sebe, hovorí o všetkom. Ak sa nebudeš mať rada, nebudú ťa milovať ani partneri. Všetci muži, s ktorými budeš vo vzťahu, budú sebeckí a nebudú sa o teba zaujímať. Dopraj si čas na to, aby si si vzťah vybudovala najprv so sebou.

Budeš si viac užívať život

Ak necháš láske voľný priebeh, budeš oveľa viac otvorenejšia a pokojnejšia. Nikto od teba nebude chcieť záväzok, budeš môcť chodiť s kýmkoľvek von a čas bez lásky ťa naučí, že na svete existuje veľa rôznych hobby, ktorým sa môžeš venovať.

Nebudeš na nikom závislá

V období, kedy nebudeš vo vzťahu, budeš rozvíjať sebestačnosť. Naučíš sa platiť sama za seba a nebudeš rozmaznaná. Ak budeš aj sama cestovať, naučí ťa to prežiť v cudzej krajine bez toho, aby si sa na niekoho spoliehala a tak budeš odvážnejšia.

Lásku si budeš viac ceniť

Keď nebudeš hľadať vzťah nasilu, keď príde neskôr, budeš si ho viac vážiť. Pochopíš, že láska prichádza vždy v správnom čase a je vzácna. Partnera si budeš ceniť a nebudeš ho brať ako samozrejmosť (čo sa niekedy stáva).

Dospeješ a urovnáš si priority

Čas, ktorý budeš tráviť single, môžeš využiť produktívne. Nemusíš čakať na lásku – môžeš rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti. Vďaka tomu budeš vzdelaná, šikovná a vybuduješ si kariéru. Samozrejme, toto všetko sa dá robiť aj popri vzťahu, no keď si sama, máš väčšiu voľnosť a nie si nikým viazaná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating