Pexels/Oleja Titoff

Prvé dni nového roka ubiehajú ako voda a mnoho ľudí si začína plniť rôzne predsavzatia, ktoré si pri pohári so šampanským o polnoci dali. Väčšina z nich si už po pár dňoch uvedomí, že robiť veľké zmeny takto zhurta, nie je dobrý nápad a rýchlo zabudnú na to, že niečo chceli vo svojom živote zmeniť. No existujú aj ciele, z ktorých nemusíš mať obavy. Práve naopak.

Jednu časť tvojich plánov by mali tvoriť veci, na ktoré sa môžeš tešiť, veci, o ktorých si dlho snívala, či veci, ktoré ťa v rôznych smeroch posunú vpred. A to bez toho, aby si sa cítila pod tlakom a sklamaná, ak ti to náhodou nevyjde. Tu je zoznam niekoľkých, ktoré by si v roku 2022 mala konečne vyskúšať.

Nebolo by skvelé, ak by si takto o rok povedala, že si prežila naozaj skvelé dni?

Miesto z fotografie

Ako dlho už máš v telefóne uloženú fotku miesta, pri ktorej si zakaždým povieš, že tam raz pôjdeš? A ako dlho to chceš ešte odkladať? Veľmi dobre vieš, ako obmedzené bolo cestovanie v poslednej dobre, preto, ak budeš mať príležitosť, už viac nečakaj, aby potom nebolo neskoro.

Cestovanie ti dá nové zážitky, nekonečno spomienok, skúseností, a najmä, nikto ti ten pocit slobody nevezme. Nie je nič lepšie, ako splniť si sen, ktorý máš v hlave tak dlho.

Prekonať svoj strach

Tento rok môže byť rokom, kedy premôžeš aj vlastný strach. Prvýkrát a konečne zabojuješ s niečím, čo ťa dlho desí a obmedzuje, aby si mohla zistiť, že všetky bloky boli iba v tvojej hlave.

Strach z výšok, pavúkov, zo zmeny prostredia, z plávania v mori. Vedome sa rozhodni, že spravíš všetko pre to, aby si nabrala odvahu a dala zbohom niečomu, čo ťa roky spútavalo.

Posunúť svoje hranice

Ak zabojuješ so svojím strachom, vyjdeš zo svojej komfortnej zóny. No hranice by si vo svojom osobnom živote mala posunúť aj v iných oblastiach. Vyber si aspoň jednu vec, ktorú už teraz praktizuješ, no vieš, že by sa dala robiť aj lepšie a kvalitnejšie.

Posuň sa o level vpred vo svojom koníčku či inej aktivite, aby si nestála iba na jednom mieste. Prečítaj 2 knihy mesačne namiesto jednej, zabehni 5 kilometrov namiesto 4, pridaj si k angličtine aj taliančinu, jednoducho, snaž sa zlepšiť.

Zážitok, na ktorý nezabudneš

Zaplávať si s delfínom, vyskúšať si šoférovanie športového auta, ísť na turistiku do Tatier, miešať drinky, zaspievať si karaoke. Nezáleží na tom, či ide o veľké „sny“ alebo maličkosti, pri ktorých si si vždy povedala, že si ich raz vyskúšaš.

Aj tu platí, že by si na nič nemala čakať a sama si vybaviť zážitok, ktorý si zo svojho pomyselného zoznamu odškrtneš. Hlavné je, aby to bola vec, na ktorú budeš ešte dlho s úsmevom spomínať.

Zmena vzhľadu

Ostrihať si vlasy, prefarbiť sa, dať si tetovanie, zaplatiť si strojček na zuby, dať si vytetovať obočie. Aj ty si z tých žien, ktoré si pred zrkadlom hovoria, čo by na sebe zmenili, no nikdy sa k tomu nedokopú?

V tomto roku by si konečne mala nájsť čas aj pre seba a spraviť zmenu, ktorú si si len predstavovala. Budeš konečne spokojnejšia a prestaneš mať výčitky z toho, že si s tým neustále otáľala.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife