Babka bozkáva mladú ženu na čelu
Unsplash/𝔥𝔦𝔩𝔩𝔞𝔯𝔶 𝔭𝔢𝔯𝔞𝔩𝔱𝔞

Čoraz viac mladých ľudí ostáva dlhšie doma a vlastné bývanie si hľadajú až neskôr. Možno aj ty ešte bývaš so svojimi rodičmi. Kým si bola dieťa, bolo to fajn, no čo robiť v prípade, keď už začínaš randiť alebo si reálne hľadáš nejakého schopného muža?

Máme pre teba 5 tipov, ako sa to dá zvládnuť. Život s rodičmi nemusí byť prekážkou v tvojom ľúbostnom živote. Teda za predpokladu, že sa o tom normálne porozprávate a nebudete to považovať za tabu tému.

Dohodnite si jasné pravidlá

Bez nastolenia nejakých pravidiel to asi nepôjde. Aj keď sa ti možno nechce, bude lepšie, ak sa spolu porozprávate. Normálne im povedz, čo by si od nich chcela a taktiež sa spýtaj ich, aké majú predstavy. Predídete tak nedorozumeniam a aspoň si nebudete môcť vyčítať, že ste niečo urobili zle.

Ak chcú, aby si im povedala, keď s niekým pôjdeš von, urob to. Neubudne z teba predsa. Ak zase ty budeš vyžadovať, aby neboli vtedy doma alebo sa niekam stiahli, bolo by fajn, ak by to rešpektovali.

Rešpektujte sa navzájom

Keď už sme pri tom rešpekte, bez neho to nepôjde. Bývaš stále pod ich strechou, tak by si ich mala poslúchať, no zároveň oni musia pochopiť, že už nie si to malé dievčatko.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating