Image by Pexels from Pixabay.com

Vieš vďaka čomu je veľa žien tak často sklamaných?

Vďaka očakávaniam, ktoré majú. Ak chceš byť spokojná a šťastná, musíš si vážiť to, čo je tu a teraz. Prestaň si predstavovať, aké by to mohlo byť, keby sa veci zmenili. Nemaj nezmyselné očakávania od svojho partnera a uvidíš, že život bude jednoduchší. 

1. Očakáva, že partner vie čítať myšlienky

Tak teda, tvoj chlap sa vráti po celom dni z práce, ty si sa doma nudila a rozmýšľala, čo večer urobíte. Akonáhle príde, sadne si pred telku a chce oddychovať. Ty sa zatváriš kyslo a viac sa s ním nebavíš. Ako je možné, že nevidí, že si celý deň čakala na to, kedy príde??? Muži však nie sú superhrdinovia a nevedia čítať myšlienky. Ba dokonca nepochopí ani to, keď niečo zlé povie a ty začneš hrať urazenú. Nevie, čo sa ti odohráva v hlave a tak sa snaží ignorovať to a čaká, kým to prejde.

2.Očakáva, že všetok voľný čas strávi s ňou

Nereálne. Každý normálny človek potrebuje čas, ktorý strávi sám so sebou alebo s kamarátmi (no bez nej). Je to absolútne prirodzené a očakávať, že náš partner s nami bude na každom kroku je nezmysel. Aj ty by si si mala nájsť záľubu, ktorú môžeš robiť aj bez neho, aby si nenadobudla pocit, že ak on nemôže, tak nemôžeš ani ty. Nie ste siamské dvojčatá spojené hlavami, ale dve osobnosti, ktoré sa rozhodli spolu žiť.

zdroj: Image by StockSnap from Pixabay.com

3. Očakáva, že ju bude vo všetkom počúvať

Nie, ani toto veru nejde. Vzťah, kde hádky neexistujú je utópia. To, že máte každý svoj názor, aj keď je iný je fajn. Ako inak by ste sa mohli obohacovať a rozvíjať? Niektoré ženy však čakajú, že ich chlap bude na slovko počúvať a vo všetkom im vyhovie. To však nejde, zakopal by tým celú svoju mužskú hrdosť.

4. Očakáva od neho, že sa v istých situáciach bude správať ako žena

Bude citlivý, empatický, poradí jej, ktoré šaty obliecť, či ako sa nalíčiť. Pokiaľ tvoj partner nie je módny stylista neočakávaj od neho, že sa bude aktívne zaujímať o to, čo nosíš. A ak hej, tak je to skôr výnimka. Nedokážeš pochopiť, prečo sa mu nechce hodiny nakupovať jedny lodičky. Prečo si s tebou nepozerá účesy na instagrame a vždy sa naštve, keď mu povieš, že si nemáš, čo obliecť. Nebude sa s tebou fotiť o zrkadlo, ani rozoberať klebety, ktoré sa ho netýkajú. Muži nie sú ako ženy, tak to od nich neočakávajme.

5. Očakáva, že sa na inú ženu ani len nepozrie

Možno ma teraz ukameňujete, ale myslím si, že je nereálne, aby všeobecne ľudia vo vzťahu prestali vnímať iných ľudí. Nehovorím o tom, že ťa bude podvádzať, no pozrieť sa pozrie, rovnako ako sa aj ty rada pozrieš na pekného chlapa. Je to prirodzené, veď nie sme slepí. To však neznamená, žeby sme mali alebo chceli byť s tým človekom, za ktorým sme sa obzreli. To, že sme vo vzťahu s naším partnerom znamená jediné, a to, že si každé ráno vyberáme, s kým chceme byť a zdieľať svoj život. Nik nás do toho neprinútil, takže sa nemusíš báť, keď si tvoj chlap obzrie ženu, za ktorou by si sa otočila aj ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating