Žena sa hrá na mobile

Mnohí žijeme v predstave, že ak je žena slobodná, automaticky to musí znamenať, že je aj nešťastná. No to ani zďaleka nemusí byť pravda. Niektoré sa pre slobodný život rozhodli dobrovoľne a užívajú si každý jeden deň. Lásku aktívne nehľadajú a sú tak spokojné. Veria v to, že ak sa niečo má stať, stane sa. Prečo sú single ženy aj napriek tomu spokojné?

Ak ženy prestali hľadať potenciálneho partnera a radšej to nechávajú na osud, najčastejšie sa tak deje pre jeden z týchto piatich dôvodov.

Budujú si sebavedomie

Najskôr musíš ľúbiť sama seba, až tak ťa niekto bude môcť skutočne milovať. Veľa žien to ignoruje, a tak ostávajú v nefunkčných a nešťastných vzťahoch. A to len z jedného dôvodu – neveria si a boja sa toho, že lepšieho muža by si už nenašli.

Single ženy
zdroj: Unsplash/Adam Winger

Single ženy si uvedomujú, že teraz majú dostatok času na to, aby sa venovali sebe. Zdravé sebavedomie nemusí spočítať iba v peknej postave, ale aj celkovej zmene zmýšľania. A takýto prerod sa neudeje zo dňa na deň, vyžaduje si minimálne niekoľko týždňov až mesiacov, v niektorých prípadoch dokonca aj rokov.

Sú so všetkým spokojné

Jednoduché vysvetlenie. Načo by si niekoho hľadali, keď sú spokojné s tým, ako ich život momentálne vyzerá? Vo všetkých oblastiach života sa im darí, a tak nevidia dôvod na to, aby to ničili spoznávaním niekoho nového. Málo žien sa dokáže dostať do takého stavu spokojnosti, no ak sa ti to podarí, budeš presne vedieť, o čom hovoríme.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife