Pixabay/allser

Sociálne siete nás ovplyvňujú viac, než vôbec dokážeme priznať. Veľa z nás sa na nich stáva závislými a pri pomyslení na to, že by sme museli stráviť deň bez mobilu, sa nám robí nevoľno. Určite tušíš, že niečo takéto nie je správne.

Sociálne siete nám tak pomotali hlavy, že neustále potrebujeme vedieť, čo je nové. Nesledujeme pritom len svojich blízkych priateľov, ale predovšetkým známe osobnosti, ktoré odhaľujú súkromie svojich životov.

Veľa ľudí si ako predsavzatie dáva, že by mali obmedziť čas strávený na Facebooku, Instagrame, YouTube, TikToku či ďalších aplikáciách.

Toto rozhodnutie je naozaj výborné. A vieš prečo? Môže ti to priniesť týchto 5 výhod.

Budeš mať viac času

Najobľúbenejšia výhovorka ľudí v súčasnosti je to, že nemáme čas. No pár minút či hodín si vždy nájdeme na to, aby sme skontrolovali, čo nové sa udialo a či nám niečo nebodaj neuniklo.

Ak obmedzíš svoj „screen time“, získaš množstvo voľného času, ktorý môžeš využiť zmysluplnejšie. Venuj sa svojim koníčkom alebo sama sebe a rob svoj život lepším a kvalitnejším. Na začiatku ani nebudeš vedieť, čo robiť, pretože už dávno si taký pocit slobody nezažila. No ver nám, bude to stáť za to.

Nebudeš obklopená negativitou

V komentároch nájdeš to najhoršie z najhoršieho. Deje sa to predovšetkým na Facebooku, no hejteri a neustáli sťažovatelia sa presúvajú aj na ostatné sociálne siete. Pod príspevkami nevidíš nič iné, len negativitu, ktorá znižuje dobrú náladu aj tebe.

Miestami až nechápeš, ako takíto ľudia dokážu existovať a chcela by si im nazrieť do hláv, pretože nerozumieš, ako zo seba dokážu dostať takéto slová. Ak prestaneš takéto veci čítať, aj tvoje dni budú plné lepšej nálady a úsmevu.

Nebudeš mať potrebu porovnávať sa

Instagram je známy tým, že vďaka nemu máme tendenciu porovnávať sa s inými ženami. Kocháme sa ich dokonalými fotkami a ešte lepšími a luxusnejšími životmi, pričom im v kútiku duše ticho závidíme a chceli by sme si vyskúšať ich lifestyle.

Tieto veci ale dokážu znižovať naše sebavedomie a pocity istoty. Cítime sa kvôli tomu zle, menejcenne a horšie. A pritom nemáš žiaden dôvod na to, aby si sa musela s inými porovnávať. Väčšina z toho sú naozaj len filtre a pozlátko.

Viac osobného kontaktu s blízkymi

Tým, že si nebudeš so všetkými len písať, tak budeš mať viac času na stretnutie. Osobný kontakt nedokáže nič plnohodnotne nahradiť a mala by si si ho vážiť viac. Stretávaj sa viac so svojou rodinou, starými rodičmi a priateľmi. Vážte si spoločne strávené chvíle a keď ste spolu, neťukajte do mobilov.

Budeš produktívnejšia

Mobily nás dokážu vyrušovať aj pri práci alebo štúdiu. Ak si zvykneš na to, že ho nemusíš brať do rúk každých pár minút, zvýši sa aj tvoja produktivita. Za rovnaký alebo kratší čas dokážeš urobiť viac ako doteraz a budeš mať navyše viac času. Sústredíš sa len na úlohy, ktoré musíš splniť a nenecháš sa rozhodiť prichádzajúcimi notifikáciami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife