Fitness trend nedávno pobláznil celý svet. Fitká sú preplnené, z každého sa stal odborník na zdravú stravu a na všetky možné cvičenia. Títo experti svoje tréningy potom zverejňujú na sociálnych sieťach a ty si z toho berieš príklad.

Nie je tak úplne v poriadku riadiť sa niekým iným. To neplatí iba vo fitness svete, ale aj v strave a tvojom dennom režime. Je fajn vziať si príklad od niekoho skúsenejšieho, no najlepšie je nastaviť si deň podľa toho, ako ty uznáš za vhodné ty.

V novom roku majú plné diáre najmä fitness tréneri, ktorí ti spravia jedálniček na mieru a v podstate ti naplánujú celý tvoj deň. Ak si však nemôžeš dovoliť rozhadzovať peniaze za odborníkov, dáme ti zopár užitočných rád, ako môžeš zmeniť svoj život aj ty sama.

Nastav si svoj denný príjem

Úplne na začiatku tvojej premeny si sadni za počítač a preštuduj si, čo obnáša fitness život. Na internete je neuveriteľne veľa videí, článkov a kadejakých tabuliek. Aj TikTok či Instagram hýri zdravým životným štýlom.

Dôležité je, aby si poznala svoju dennú kalorickú hodnotu, a teda, čo a koľko toho môžeš zjesť. Nejde však iba o to, keďže pri cvičení a diéte si môžeš dožičiť aj nezdravé jedlá. Všetko treba robiť s mierou a vedieť si vypočítať svoj denný príjem.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.