Photo by Ben White on Unsplash.com

Prinášam ti 4 pravdivé veci, ktoré sú základ pre šťastný vzťah. Ak si vo vzťahu, mala by si si ich pamätať.

Tvoj partner nie je dokonalý

No a čo. Šťastné páry nie sú známe tým, že majú svoje polovičky dokonalé. Ak by to naozaj bolo tak, nebolo by to dobré. Namiesto toho sú šťastné páry také, kde si dvaja ľudia navzájom rozumejú a vedia spolu všetko rozumne vyriešiť. Kde existuje podpora, odpúšťanie a rešpekt. Všetci predsa máme nedostatky a robíme chyby, však?

Tvoj partner nemôže urobiť tvoj život kompletným

Mnoho párov má práve toto očakávanie. Že vzťah bude to, vďaka čomu sa budú cítiť kompletne a konečne sami sebou. Do istej miery je to pravda, ale nie je to až tak úplne jednoznačné. Ak vstúpiš do vzťahu s tým, že chceš aby ťa robil tvoj partner šťastnou a aby si vďaka nemu mala neustále motiváciu, budeš sklamaná. Toto závisí od teba, tvoj partner ťa môže len podporovať a pomáhať ti.

zdroj: Photo by Ben White on Unsplash.com

Vzťah je tak trochu ako investičný účet

Naozaj. Čím viac do vzťahu dáš, tým viac sa ti vráti. Či je to už prejav láskavosti, podpory, náklonnosti alebo prejavovanie väčších emócii – tým väčší bude aj váš spoločný „účet“ – čiže láska. Ak chceš mať šťastný vzťah, mala by si byť zameraná na tieto maličkosti, pretože oni sú práve tie, na ktorých záleží.

Láska je viac ako slovo

Väčšina ľudí hovorí, že jedným z hlavných dôvodov prečo išli do vzťahu bol ten, že sa cítili veľmi zamilovaní. Cítili k sebe navzájom hlboké city. Pocity však po čase môžu zoslabnúť. Vo vzťahu budú určite časy, kedy city budú chýbať úplne. Namiesto toho, aby si sa na lásku dívala s tým, že je len o pocitoch a slovách, skús to inak. Ak chceš, aby to medzi vami fungovalo, uvedom si, že vzťah je záväzok. A že tento záväzok musí byť vyjadrený v každodenných činnostiach a nie len v slovách.

 

Zdroj: psychologytoday.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating