Šťastné návyky

S novým rokom prichádza príležitosť sebarozvoja a sebapoznávania. Niektoré návyky ti zaberú necelú hodinu denne a nakoniec zo seba budeš mať skvelý pocit. Vyskúšaj upraviť svoj denný režim a onedlho uvidíš výsledky.

Podcasty

Nie je nič atraktívnejšie ako to, keď žena pôsobí inteligentne a veľa toho vie. Svoje obzory si môžeš rozšíriť zaujímavými podcastami, ktoré ti prinesú veľa úžitku. Pri počúvaní môžeš robiť veľa iného – upratovať, pracovať, cestovať, variť, žehliť … Podcasty prinášajú výhodu v tom, že ich môžeš počúvať kedy chceš a kde chceš.

Navyše široké spektrum výberu jednotlivých podcastov ti zaručí to, že si budeš môcť vybrať podľa toho, o čo sa zaujímaš. Môžeš pri nich vypnúť a stále sa dozvieš niečo nové a možno sa aj zamyslíš nad jednotlivými témami a myšlienkami. Známou inšpiratívnou sériou podcastov je Mozgová atletika od Denisa Kováča alebo Aura od influencerky Teri Hodanovej.

Sebarozvoj
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Knihy

Ak nečítaš knihy, nemôžeš čakať, že sa dozvieš, ako vnútorne rásť. Pravda, z internetu sa dozvieš veľa informácií, ale pamätaj, že v knihách sú všetky informácie plnohodnotne overené viacerými zdrojmi.

Sociálne prasa je momentálne najpredávanejšou knihou z oblasti osobného rozvoja. Táto kniha je popreplietaná teóriou a zároveň príbehom, ktorý má dej, čiže ju zhltneš aj na jedno posedenie. Kniha Atómové návyky je klasikou, ktorá ponúka návod, ako sa každý deň po malých krokoch zlepšovať a presadzuje výrok, že ak sa ti ťažko menia návyky a systém, nie je problém v tebe, ale v systéme, ktorý si si vybrala. Pravdaže, existuje mnoho iných kníh, stačí si len rozkliknúť kníhkupectvá a podľa opisov si vyberieš tú, ktorá sa ti najviac páči.

Pohyb

Pohyb je niečo, čo potrebuje každý človek bez ohľadu na pracovnú pozíciu či životný štýl. Nemusíš ísť každé ráno behať okolo celého mesta, ale môžeš skúsiť niečo pomalšie, kde sa sústredíš hlavne na dýchanie a správne pohyby. Príkladom je joga, ktorú môžeš vykonávať aj z pohodlia domova pri videách, ktoré ľahko nájdeš na internete. Hlavným plusom je, že sa sústredíš sama na seba a natiahneš si svaly.

Sebarozvoj
zdroj: Pexels/KoolShooters

Myšlienky

Ak sa chceš zmeniť k lepšiemu, nesmieš myslieť na negatívne veci. Vyhľadávaj si pozitívne myšlienky na internete – napríklad na Pintereste a mysli na to, že bez pozitívneho myslenia sa v živote ďalej nepohneš. Inšpiráciu nájdeš aj v našom nedávnom článku. Aj k problémom by si mala pristupovať pozitívne a s chladnou hlavou. Zlé myšlienky jednoducho zahoď za hlavu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife