instagram.com/yeswe_travel

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Takmer polovica dievčat a žien nie je spokojných so svojou váhou a s tým, ako vyzerajú. Určite máš aj ty vysnívané číslo na váhe, ktoré by si rada dosiahla a myslíš si, že potom budeš šťastná a spokojná. Tu si môžeš prečítať 4 veci, ktoré som zistila, po dosiahnutí môjho čísla na váhe.

Viac ma bavila cesta, než cieľ

Dosiahla som určité číslo na váhe. Dobre, no a teraz čo? Keď nastal tento „slávny“ deň, zrazu som nevedela, čo bude ďalej. Oveľa viac som milovala to nasadenie, pri ktorom som sa na niečo zameriavala, než výsledok. Áno, dosiahnutie cieľa je obdivuhodné, ale na to, aby si bola stále aktívna, aby si stále cvičila a jedla zdravo, je potrebné, aby si si nastavila iný cieľ.

Číslo na váhe ma nespraví šťastnou

Naozaj je to tak. Pocítila som to v okamihu, ako som sa postavila na váhu. Celý čas som si myslela, že budem konečne šťastná a nakoniec ten pocit neprišiel. Nadväzuje na bod vyššie – aj ty sa budeš cítiť šťastná vtedy, keď budeš niečo budovať a stále budeš poháňaná niečím, čo ti urobí radosť, nie vtedy, keď to skončí.

Zdravé jedlo je chutné a výživné

Naozaj. Naučila som sa jedlo dobre dochucovať, používať koreniny a to je hneď niečo iné. Zdravé jedlo nemusíš jesť len vtedy, keď sa snažíš schudnúť a začínaš cvičiť. Zdravé jedlo môžeš jesť stále, pretože sa dá pripraviť chutne a na toľko spôsobov, že by si bola prekvapená. Nemusíš sa mu vyhýbať.

Reálna váha neodzrkadľuje moju skutočnú hodnotu

Keď sa postavím na váhu, odváži sa len moje telo. V tom čísle nie je zahrnuté nič, iba moja „hmota“. Číslo na váhe mi nepovedalo o mne všetko. Počas celého tohto procesu som sa na naučila, že som viac, než len moje telo. Ani tvoje číslo na váhe neodzrkadľuje tvoju skutočnú hodnotu, tvoje dobré vlastnosti, tvoju ochotu a silu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness