SMS

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Komunikácia je kľúčom k fungujúcemu vzťahu, a teda to platí aj pre textové správy, ktoré si denne posielame. Existujú však toxické správy, ktoré sú nezdravé a do bežného života nepatria. Ak ich vo svojom vzťahu zažívaš, mala by si to čím skôr riešiť. 

Toxické správy sa vyskytujú prevažne v nezdravom vzťahu, ktorý hraničí s manipuláciou.

Urážky a nadávky

Milovaná osoba veľmi dobre vie, že urážky či nadávky nepatria do vzťahu. Samozrejme, každému občas prasknú nervy, avšak urážať či nadávať partnerovi jednoducho nie je to správne uvažovanie. Ak ťa chlap uráža alebo ti nadáva, odíď od neho.

Vyhrážky a zastrašovanie

Vyhrážanie patrí medzi fory emocionálneho násilia, a teda vo väčšine prípadov to robia práve manipulátori. Uvedom si, že to nemôže fungovať tak, že ťa partner zastrašuje a vyhráža sa ti. Vzťah, v ktorom sú vyhrážky a zastrašovanie, nie je vzťah, je to väzenie. V našom predošlom článku sa dočítaš, ako odhaliť manipulátora včas.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Nadmerné kontrolovanie

Ak ti frajer pravidelne posiela správy, v ktorých sa pýta, kde si a čo robíš, môže to značiť nadmerné kontrolovanie. Dať o sebe vedieť tomu druhému je jedna vec, avšak kontrolovať každý krok partnera či pýtať si povolenie niekam ísť je vec druhá.

Ignorovanie a ticho

Nič nie je horšie, ako keď ťa tvoja polovička ignoruje a neodpisuje ti. Niektorí ľudia to robia tak, že zámerne neodpisujú a nedávajú o sebe vedieť, aby toho druhého psychicky týrali. Nenechaj sa takto ničiť len preto, pretože tvoj chlap má problémy sám so sebou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Čo robiť, ak zažívaš nezdravú komunikáciu, ale nechceš sa s priateľom rozísť?

  • Stanovte si spoločné hranice. Vysvetli priateľovi, že jeho správanie sa ti nepáči a pohroz mu aj rozchodom, ak s tým nehodlá nič urobiť.
  • Vyhľadajte pomoc. Ak chcete obaja na vzťahu pracovať a nechcete ho len tak zahodiť, choďte k terapeutovi, psychológovi alebo jednoducho k vzťahovému poradcovi.
  • Komunikuj s ním. Niekedy stačí úprimná komunikácia, ktorá prebieha pokojne a slušne bez akýchkoľvek urážok či nadávok.
  • Rozíď sa s ním. Občas sa stáva, že ľudia si až po rozchode uvedomia, ako zle sa k tomu druhému správali. Rozchod nemusí vždy znamenať koniec, môže to znamenať aj to, že ten druhý si vstúpi do svedomia a pokúsi sa pracovať na tom, čo robil zle a dáte si druhú šancu.

Nezdravá komunikácia môže mať vážny dopad na tvoje duševné zdravie a sebavedomie. Zaslúžiš si partnera, s ktorým budeš mať pekný vzťah, preto sa veľmi dobre rozhodni, kto bude v tvojom živote.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating