rady o milovaní

Keď sa dáš s niekým dokopy, môžeš si byť istá, že každý bude mať pre teba nejakú radu, ktorej by si sa mala držať. Aby si neurobila chybu v tom, komu veriť, v tomto článku ti odhalíme 3 základné vzťahové rady, ktoré by si mala ovládať. Bude tak medzi vami panovať dobrá nálada a vyhnete sa zbytočným hádkam.

Keď si s priateľom, netráv čas na mobile

V dnešnej dobe je táto rada kľúčová. Stalo sa akousi normou, že keď idú dvaja ľudia na rande, nedržia sa za ruky, ale v ruke držia telefóny a pozerajú do obrazoviek. Sú spolu, ale zároveň sú si veľmi vzdialení.

Mala by si si však uvedomiť, čo je pre teba viac dôležitejšie. Či mobil a ľudia na internete alebo tvoj partner a životná láska. Keď si na túto otázku odpovieš, okamžite by si mala mobil odložiť a venovať priateľovi pár bozkov. Snaž sa o to, aby bol čas, ktorý trávite spolu, naozaj len váš, nie ľudí okolo.

miesta na Slovensku
zdroj: Unsplash/Nathan Dumlao

Zameriavaj sa na maličkosti

Veľké sny sú na začiatku vzťahu v poriadku. Keď sú dvaja ľudia zamilovaní, snívajú s otvorenými očami a realitu pár mesiacov nevnímajú. Avšak, neskôr, keď zamilovanosť vystrieda pravá láska, mali by sa začať zameriavať na maličkosti. Uvedom si to aj ty a nechci od partnera veľké veci, ktoré sú v podstate duchom prázdne.

Nevyčítaj mu, že nežiješ život ako na Instagrame. Napríklad sa nesústreď na to, že ste neboli nikde na dovolenke pri mori, ale teš sa z toho, že ste každý mesiac boli na výlete v okolí. Nesústreď sa na to, že ešte nemáte vlastný dom, ale teš sa z toho, že bývate spolu, že ste si kúpili domáce zvieratko alebo máte rovnaké záujmy.

Pár vydáva zmiešané signály na pikniku
zdroj: Unsplash/Wasa Crispbread

Keď je problém, hovor o tom

Asi 10 z 10 chlapov by potvrdilo, že neznášajú slovo „nič“. Muž vidí, že si urazená a máš kyslý výraz na tvári, no keď sa ťa opýta, čo ti je, odpoveď je to nebezpečné nič. Pokiaľ sa ti niečo nepáči, normálne a s kľudom mu to povedz. Bez zbytočnej hystérie a teatrálnosti. Hovor skôr o svojich pocitoch. Že keď urobí niečo, cítiš sa takto… On to snáď pochopí. Určite je to lepšie, ako to v sebe dusiť až do momentu, kedy naňho vybuchneš. Prípadne budeš udržiavať tichú domácnosť.

Platí to aj z jeho strany. Aj chlapi vedia byť „drama queen“. Toto patrí medzi nadčasové vzťahové rady – komunikácia je základ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating