Pár sa bozkáva

My, ženy, sme už také. Chceme všetko a chceme to hneď. A keď sa bláznivo zamilujeme, najradšej by sme už po pár týždňoch podpisovali novým priezviskom. Niektoré veci vo vzťahu však potrebujú svoj čas na to, aby boli pre nás silnejšie a vzácnejšie. Preto je potrebné vedieť, čo vo vzťahu netreba unáhliť. Pretože na dobré sa predsa oplatí čakať.

Aj keď ružové okuliare vedia byť na očiach naozaj silné, tvoj rozum by mal byť ešte silnejší a dohovoriť ti, že v nasledujúcich bodoch, ktoré skôr či neskôr postretnú každý jeden vzťah, by bolo predsa len lepšie, ak by to prišlo neskôr.

Prečo sa partner vzďaľuje
zdroj: Pexels/Edward Eyer

Prvé milovanie

Keď chémia funguje, len ťažko sa dá odolať chuti. No nie vždy sa nájdu ľudia, ktorí len tak odhodia zábrany, a to je v poriadku. Nikto nehovorí, že sa do milovania musíš hrnúť hneď, aby to fungovalo. V istých prípadoch je práve to čakanie skvelé.

Spoznávanie sa a uisťovanie, že z toho bude vážny vzťah, nie len románik na jednu noc. A keď v tom budete až po uši, vaše „poprvé“ bude dokonalé.

Spoločné bývanie

Nezáleží na tom, koľko máš rokov, ani to, aké sú tvoje finančné možnosti. Zaľúbenci chcú tráviť všetok voľný čas spolu a otázka spoločného bývania tak môže prísť veľmi rýchlo.

Žena sa opiera o muža
zdroj: Unsplash/Bethany Beck

No rovnako rýchlo môžete zistiť, že to bola totálna hlúposť. Bývať s partnerom nie je ako nekonečné rande. Je to o tom, že potrebujete vlastný režim, pravidlá, zohrať sa, … a ponorka nie je ďaleko. Preto je dôležité, aby ste sa čo najlepšie spoznali a sťahovali až vtedy, keď ste presvedčení, že to zoberiete vážne.

Svadba

Sobáš je presne to, čo vo vzťahu netreba unáhliť v žiadnom prípade. Každý zaľúbený človek verí, že táto láska bude navždy a dal by za ňu aj ruku do ohňa. Ale to je len pobláznenie. Svadba nie je žart a pred oltár by mala ísť dvojica po tom, čo si jej vzťah prejde aj prekážkami a skúškami času, aby si boli obaja naozaj istí.

Pamätaj však, že každý vzťah prechádza rôznymi fázami a obdobiami, a niekedy sa môže stať, že nás chlap začne brať ako samozrejmosť. To môže byť frustrujúce a bolestivé, ale je dôležité si uvedomiť, že to nemusí byť nezvratné a takto bude vyzerať celý váš vzťah. V tomto našom článku nájdeš 5 vecí, ktoré ti pomôžu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating