Unsplash/Marius Muresan

Bez očakávaní je život gombička. Keď nič nečakáš, nikto ťa nemôže sklamať a nahnevať. Naopak, keď máš očakávania vysoké, mala by si popremýšľať, či je to správne pre teba aj tvoje okolie – hlavne vzťah.

Tieto 3 signály vo vzťahu ťa presvedčia o tom, že by si ich mala znížiť a od partnera nechcieť tak veľa. Netráp ho.

Si neustále nešťastná

Prvou a základnou vecou, ktorú by si si mala uvedomiť je to, že by si sa nemala spoliehať na to, že ťa priateľ musí urobiť šťastnou. Nie je to v jeho silách, pretože šťastie začína v tvojom vnútri. Keď máš od neho vysoké očakávania a on ich neplní tak, ako si predstavuješ, si stále viac a viac nešťastná. Pokiaľ to chceš zmeniť, prestaň od neho chcieť veci, ktoré si môžeš zabezpečiť aj sama. Uvidíš, ako sa váš vzťah zlepší.

Partner robí pre teba čoraz menej vecí

Vieš, ako sa hovorí: netlač rieku, pretože tečie sama. Čím viac budeš od muža niečo vyžadovať, tým menšiu chuť na to bude mať. Ak na ňom vidíš, že pre teba robí stále menej vecí, prestaň s tým. Keď niečo zvládneš urobiť aj ty, urob to, pretože ako správna žena by si mala byť sebestačná. Partner pocíti, že na neho konečne nevyvíjaš taký tlak a pomaly začne robiť veci aj sám od seba, aby ťa odbremenil.

Klameš svojim priateľkám o vzťahu

Posledným znakom toho, že máš od vzťahu a partnera príliš vysoké očakávania je aj to, že svojim kamoškám klameš. Vieš, že tvoje slová nie sú pravdivéa realita je iná, no ty by si veľmi chcela, aby to bolo tak, ako v tvojich predstavách. Keď však frajer tvoje predstavy nedokáže naplniť, mala by si sa zamyslieť nad tým, či naozaj nie sú prehnané a nechceš od neho až príliš. Veď je len človek, aj keď môže byť tvoj Pán Božský.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating