Kamarátky sa rozprávajú

Priatelia sa v našom živote menia. Väčšinu poznáme zo základnej, strednej alebo vysokej školy, no ako roky plynú, vzťahy s nimi postupne ochladnú. Zväčša pri nás zostanú len tí, s ktorými nás spája naozaj vzácne puto. S pribúdajúcim vekom zistíš, že pravých kamarátov nie je vždy veľa. Preto ti môže skrsnúť otázka, kde si nájsť nové kamarátky.

Život cesty rozdeľuje a my sa stretávame s čoraz menším počtom ľudí. A niekedy sa stane, že ti v živote chýba nejaké nové priateľstvo, niekto, s kým by si si rozumela, pretože už nikoho takého nemáš.

Nemusíš sa cítiť trápne, pretože chceš mať kamošku a pritom už máš „svoj vek“. Stačí len trocha odvahy a na týchto 3 miestach rozhodne nájdeš niekoho, s kým budeš rada tráviť voľný čas.

Skupiny na sociálnych sieťach

Facebook, Instagram, TikTok, rôzne skupiny, zoznamky. To nie sú miesta, kde sa dá hľadať iba partner. Práve v tomto online svete je veľmi ľahké natrafiť na niekoho, kto má rovnaké záujmy ako ty, alebo už na profile vidíš, že sa s ním budeš mať o čom rozprávať. A osloviť niekoho cez správu je oveľa jednoduchšie než naživo.

Kamarátky sa smejú
zdroj: Unsplash/Courtney Cook

Môžeš sa zamerať aj na konkrétne okruhy – ak si mamička, vyhľadaj si rodičovské skupiny, ak chystáš svadbu, nájdi si skupinu pre nevesty, ak miluješ cestovanie, pridaj sa ku komunite dobrodruhov.

Športové aktivity

Fitko, športový areál, tanečný kurz – to je len ukážka toho, kde si nájsť nové kamarátky a ešte k tomu robiť niečo aj pre seba. Pri športe je veľmi ľahké zoznámiť sa s niekým, pretože hneď máte nejakú tému na konverzáciu. A keď sa pri ňom budete pravidelne stretávať, bude to nenútený čas, ktorý spolu strávite. Z neznámej osoby sa tak môže stať niekto, s kým sa spoločne posúvate vpred.

Záujmové činnosti

Navštevuj miesta, ktoré máš rada, akcie, ktoré ťa zaujímajú. Tam je najväčšia pravdepodobnosť toho, že spoznáš kamarátku, ktorá má podobné zmýšľanie a takmer rovnaké záujmy ako ty, čo je skvelý štart do priateľstva. Ak nevieš, kam by si šla, skús si vybrať nejaký nový koníček, ktorý ťa už dlhšie lákal.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife