Silná žena
Pexels/Gustavo Fring

Žena sa silnou nestane zo dňa na deň. V našom staršom článku sa môžeš dočítať o znakoch, ktoré majú silné ženy. Možno si myslíš, že je to jednoduché, no trvalo im roky, kým sa takými stali. Svoju silu nadobúdaš skúsenosťami, ktoré zbieraš dlhé mesiace, preto si ani nemusíš uvedomiť, že jednou z nich si aj ty.

A vieš, aké sú tie ďalšie dôvody?

Ženy silu nepovažujú za niečo úžasné

Neuvedomujú si, že sú silné, pretože berú túto vlastnosť ako samozrejmosť. Vyrástli s ňou, preto im na tom nepríde nič zvláštne. Myslia si, že každý človek je taký a vo svojom živote niečo dokázal. Nepovažujú sa za superhrdinky, aj keď v očiach mnohých tak môžu vyzerať.

Skôr by uvítali to, aby mohli prejaviť svoju krehkosť. Zúfalo k sebe potrebujú muža, ktorý by sa o nich postaral a bol by silný namiesto nich. Sila je obdivuhodná, no niekedy môže byť vyčerpávajúca. 

Žena sa opiera o muža
zdroj: Pexels/Vika Kirillova

Vo svojom vnútri nemajú dostatok sebavedomia

Dôvodom, pre ktorý si ženy neuvedomujú, že sú silné, sú aj vysoké očakávania od spoločnosti. Nepríde im, že sú silné, pretože ich spoločnosť núti stále robiť niečo viac a viac. Vo svojom vnútri sú neisté, myslia si o sebe, že nie sú dosť a pochybujú o sebe. Každý rok je v móde niečo iné a ony sa neprispôsobujú trendom.

Idú proti prúdu, preto si myslia, že nie sú silné, ale skôr zbabelé. Aj keď, ako môžeš vidieť, je to úplne naopak. Sú perfektné, keď sa vedia postaviť spoločnosti.

Sú neustále zaneprázdnené

Silné ženy stále niečo robia. Niekedy sa povinností nezbavia ani po tom, čo celý deň pracujú. To je dôvod, prečo si svoju silu neuvedomujú. Majú plný „to do list“ a počas dňa sa nezastavia. Sú zaneprázdnené a nemajú ani chvíľu na to, aby sa zamysleli nad tým, či sú silné alebo nie.

Avšak, už len táto vlastnosť o nich hovorí, že také sú a pre ostatných môžu byť vzorom. Vzorom, akým by človek mal byť, keď chce v živote niečo dosiahnuť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife