Photo by Nathan Mcbride on Unsplash.com

Pravá láska nie je o hľadaní muža, ktorý by spĺňal kritéria z tvojho zoznamu. Nie je o tom, aby mal ten muž hnedé vlasy a čierne oči. Vôbec nemusí vyzerať tak, ako si ho predstavuješ a vôbec nemusí robiť to, čo by si si želala.

Viem to, pretože som milovala. Mala som takého muža, bola som šťastná a samozrejme, keď som ho stratila, plakala som. Ale ako teda znovu po rozchode začať veriť na pravú lásku? Ako znovu veriť mužovi, že tentokrát ti už naozaj nezlomí srdce?

zdroj: Photo by Alex Blăjan on Unsplash.com

V prvom rade musíš smútok premeniť na niečo menej komplikované. Nesmieš si neustále pripomínať tie zlé veci, ktoré sa vám stali. Naopak, spomínaj aj na tie pekné. Kedy ste sa ľúbili, kedy ste sa mali radi a bolo vám dobre. Musíš sa na to pozerať ako na celok, nie len na konkrétne zlé veci. Každý deň sa snaž nájsť jednu vec, za ktorú si vďačná. Uvidíš, že aj táto „jedna vec každý deň“ ti pomôže.

Po druhé si musíš uvedomiť, že zmena je prirodzenou súčasťou života. No zároveň je jednou z najťažších vecí, ktoré robíme. Každý človek sa počas života mení, formuje, menia sa mu názory a myšlienky. To, čo sme si mysleli minulý rok, tento rok vôbec nemusí platiť.

Nemôžeš sa teda navždy hnevať na niekoho, kto sa zmenil. Kto možno pochopil, že život s tebou nie je to pravé, čo čaká a čo chce. Možno sa potreboval ísť sám pohľadať a zistiť to. Možno potreboval pauzu alebo zistil, že chce niečo úplne iné.

Drahá, musíš to prijať. Bude to chvíľu trvať, no buď trpezlivá.

Buď statočná a maj odvahu. Nechaj si čas na uzdravenie, ale nezabudni nechať aj tvoje srdce otvorené. Nie každý muž ti ho zlomí, nie každý muž tu je na to, aby ti ublížil a nie každý muž sa na teba vykašle.

Zaslúžiš si lásku rovnako veľmi, ako si ľudia okolo teba zaslúžia tvoju dôveru.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating