pexels.com

Rodíme sa všetky rovnako – jemne naivné a plné predstáv a očakávaní. Vekom však zisťujeme, že svet nie je taký ružový ako sme si ho predstavovali a ľudia nám vždy nechcú len to najlepšie. Každá si prejdeme obdobím, kedy sa trápime kvôli veciam, ktoré za to nestoja. No každá zrelá žena, skôr, či neskôr zistí, že lámať si hlavu nad určitými vecami je viac než len zbytočné. Tu je 16 vecí, na ktoré by si sa mala vykašľať.

1. O to, čo si myslia ostatní

Ľudia budú súdiť vždy. Nech si akokoľvek dobrá a dokonalá, nikdy nevyhovieš všetkým. A to si zapamätaj. Nauč sa žiť tak, aby si bola spokojná sama so sebou.

2. Nehraj sa na nikoho, kým nie si

Buď skutočná, buď sama sebou. Prestaň sa hrať na niečo, len aby si zapadla do predstavy o normálnosti. Rob veci, ktoré miluješ a nehanbi sa za to, kým si.

3. Nemusíš mať dokonalé telo

Ani štíhle, ani svalnaté. Never reklamám, ktoré ti ukazujú to, ako by malo vyzerať ženské telo. Každá žena je krásna, keď je sama sebou. Niektorá je štíhlejšia, iná ma krivky. No každá by sa mala milovať taká aká je.

View this post on Instagram

@brooklynblonde1 #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

4. Či máš tenisky alebo lodičky, je to tvoj štýl!

Našla si si ten svoj a je jedno, či sa páči ostatným. Miluješ vysoké podpätky? Tak ich nos! Máš radšej pohodlné tenisky, aj k ním sa dá perfektne obliecť a zladiť.

5. Minulosť

Nechaj ju prosím ťa tam, kde je. Za dverami. Poučila si sa z nej, no to neznamená, že musí každodenne ovplyvňovať tvoj život. Čo sa stalo, už sa neodstane. Zmier sa s tým a hoď to za hlavu.

6. Kašli na klebety

Kto, kde s kým a kedy. Dokonca aj so sebe sa každodenne dozvedáš nové veci, o ktorých ani sama nevieš. Zbytočne sa nad tým pozastavovať.

7. Nepotrebuješ súhlas ostatných

Už nemáš 10 rokov a nemusíš sa pýtať rodičov, čo môžeš a čo nie. A ani keď si mala 17 tak si si nenechala skákať po hlave. Prečo, by si to robila teraz? Pýtať si radu a vypočuť ju je iná vec. No nechať niekoho rozhodovať o tvojom živote je veľmi nezrelé.

View this post on Instagram

@romanenkovika #stretstyle

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

8. Nechaj ísť ľudí, ktorí sú pre teba nesprávni

Máš okolo seba niekoho, kto ti ťahá energiu a využíva ťa? Musíš stanovať hranice. Takéto plytvanie si nemôžeš dovoliť. Pozorne si vyberaj ľudí, ktorých k sebe pustíš a vykašli sa na všetkých tých, ktorí ťa viac trápia ako tešia.

9. Netráp sa svojimi chybami

Pochybí každý. Nie raz ani dvakrát. Chybami sa učíme, rastieme a posúvame ďalej. Nedovoľ aby ťa strach z toho, že zlyháš prinútil ostať na mieste.

10. Nemusíš byť každý piatok na party

Ani prijímať všetky pozvania. Vedieť povedať nie, je v živote potrebné. Pokojne si rezervuj piatkový večer len a len pre seba. Nie je tvojou povinnosťou stále niekam chodiť a plniť očakávania kamarátov.

11. Nemusíš byť populárna na sociálnych sieťach

Počet likov a komentáre by ťa už dávno nemali zaujímať. Všetci sme si vedomí, že život na sociálnych sieťach často neodzrkadľuje skutočnosť. Prečo by si sa mala trápiť tým, aby si sa páčila ľudom, ktorých ani nepoznáš?

12. Nesústreď sa na to, čo nemáš

Práve naopak, každý deň ďakuj za to, čo máš. Všetci chceme, to čo nemáme a často sa porovnávame s ľuďmi, ktorí to majú. No skús si všimnúť aj tých, ktorí sú na tom oveľa horšie. Až vtedy si uvedomíš, aké máš v skutočnosti šťastie.

13. Kašli na pomstu

Ublížil ti niekto? A ty teraz v sebe pestuješ nenávisť a čakáš, kedy mu to budeš môcť vrátiť? Prečo si takto ubližuješ. Odpustenie je omnoho jednoduchšie a prinesie ti pokoj, ktorý pomsta nikdy nedokáže.

14. Prestaň si hovoriť „čo ak“

Budúcnosť je nejasná pre každého. A navyše sa všetko môže behom sekundy zmeniť. Prestaň si hovoriť, čo ak a radšej sa sústreď na to, čo sa odohráva teraz.

15. Peniaze nie sú všetko

Samozrejme, že je život s nimi ľahší. No zaručia ti šťastie? Lásku? Zdravie? Nie. Nemusíš nosiť drahé veci na to, aby si ťa ľudia vážili. Radšej investuj do spomienok a ľudí.

16. Nikdy si nič nevyčítaj

Nauč sa akceptovať veci také, aké sú. Či už dobré, alebo zlé, všetko je o uhle pohľadu. Z každej situácie sa dá vyťažiť.

 

Zdroj: thepowerofsilence.co

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife