Unsplash/Carly Rae Hobbins

Niekedy sa to jednoducho stane. Aj keď si vo vzťahu, možno podvedome tušíš, že to tak nechceš. Možno na vzťah pripravená nie si, no pravdepodobnejšie je, že si s niekým, kto pre teba nie je ten pravý.

Možno si to spočiatku ani neuvedomuješ, no svoje správanie ti to prezradí. Týchto 10 znakov sa týka všetkých žien, ktoré sa nachádzajú vo vzťahu, v ktorom v skutočnosti byť nechcú. Nech už je to z akéhokoľvek dôvodu.

Pozeráš po iných chlapoch ako potenciálnych partneroch

Toto je jasný znak toho, že si s tým nesprávnym. Ak sa musíš pozerať po iných mužoch, určite ti došlo, že niečo nie je v poriadku. To, čo ti chýba doma, hľadáš niekde inde. Porovnávaš svojho súčasného priateľa s inými mužmi a hľadáš na ňom všetko to najhoršie.

Vaša komunikácia je slabá

Kedy ste sa spolu normálne a úprimne porozprávali? Ak ti zavolá alebo napíše, tváriš sa, že nepočuješ mobil a ozveš sa mu až neskôr? Alebo to zdvihneš celá otrávená so slovami, čo zase od teba chce. Ak by si bola v kvalitnom vzťahu, na komunikáciu s ním by si sa vždy tešila.

Radšej tráviš voľný čas sama

Ak máš možnosť, radšej tráviš čas sama. Venuješ sa svojim záľubám alebo ideš niekam s kamoškami. S ním si už poriadne dlho nič nerobila. Nechodíte nikam na výlety, nerobíte nič spoločne a maximálne sa spolu len najete. Každý z vás si vedie ako keby vlastný život a doma sa len stretnete.

Nechodievaš k jeho rodine

Schválne vynechávaš návštevy jeho rodiny. Keďže podvedome cítiš, že pre teba nie je ten pravý, príde ti ako strata času tráviť čas s jeho rodinou. Radšej tento čas využívaš na svoje vlastné aktivity.

Nevidíš ho vo svojej budúcnosti

Keď premýšľaš nad svojou budúcnosťou, nikde ho tam nevidíš. Dokonca ani nehovoríš o budúcnosti, v ktorej budeme „my“, ale myslíš len na seba a na to, čo chceš dosiahnuť.

Máte rozdielne hodnoty a priority

Každý z vás chce od života niečo iné. Ty túžiš po cestovaní a dobrodružstve a on by sa už aj usadil. Alebo naopak. Keďže sa vaše priority a hodnoty rozchádzajú, je ťažké nájsť spoločnú reč.

Nedôveruješ mu

Aj keď ty si tá, ktorá by chcela zo vzťahu odísť, nedôveruješ mu a podozrievaš ho, že ti klame a že ťa podvádza. A pritom jeho správanie tomu často vôbec nenasvedčuje.

Nezdieľaš s ním svoje úspechy

Ak sa ti udeje niečo dobré a chceš sa s tým pochváliť, nezavoláš alebo nenapíšeš jemu ako prvému. Radšej to oznámiš svojim kamarátom, rodine alebo komukoľvek inému, koho stretneš ako prvého.

Nechceš s ním spať

Už ti neprejde neustále vyhováranie sa na migrénu, únavu alebo množstvo povinností. Intímnosti ku vzťahu jednoducho patria a ak nie ste kompatibilní, môže z toho vzniknúť problém.

Predstavuješ si rozchod

Viackrát si si v hlave už predstavovala, aké by to bolo, keby si sa pobalila a odišla. Alebo keby si jemu pobalila všetky kufre. Snívaš o tom, aké by to bolo byť single alebo s niekým iným.

Ak si sa v týchto riadkoch našla, začni konať. Načo strácaš čas vo vzťahu, ktorý ti nedáva nič a nie si v ňom šťastná. Keď si si svoj rozchod vyfabulovala, aj ho zrealizuj a odhodlaj sa k zmene, ktorá môže tvoj život urobiť lepším.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating