Mrhanie životom

Niekedy sa ľahšie hovorí, než koná, to je pravda. Ale nechceme, aby si svoj život premárnila a o niekoľko rokov ľutovala, že si sa mohla správať trochu inak a zabudla na mrhanie životom. Lepšie, zodpovednejšie, uvedomelejšie. 

Veľa mladých žien si neuvedomuje, že práve toto sú ich najlepšie roky. Namiesto toho sa správajú ako staré ženy. Na takéto správanie máš čas ešte 10 či 20 rokov. Mladšia už nebudeš, preto by si mala svoje správanie prispôsobiť svojmu skutočnému veku.

Možno si nahováraš, že je to tak v poriadku, pretože to robí množstvo ďalších ľudí. Pamätáš sa, ako nám mamy hovorili, aby sme sa neopičili po niekom inom? Aj tebe niekedy povedala známu frázu „Ak ona skočí z mosta, skočíš aj ty?“ a ty si si v tej chvíli myslela, že ti krivdí? Neopakuj po ostatných a snaž sa trochu prehodnotiť svoj súčasný život.

Toto sú najčastejšie chyby, ktorých sa v mladosti dopúšťame a doslova tak mrháme s vlastným životom. Ak by si sa svojho staršieho JA opýtala, čo by si mala zmeniť, určite by ti povedalo tieto veci.

Takto vyzerá mrhanie životom

1. Celé dni stráviš scrollovaním sociálnych sietí namiesto toho, aby si robila niečo zmysluplné.

2. Celý víkend preležíš v posteli, pretože máš pocit, že musíš dospať celý týždeň a nič sa ti nechce.

3. Chodievaš spať veľmi neskoro a vstávaš veľmi skoro. Nedostatočný spánok sa neskôr odzrkadlí na kvalite tvojho života.

4. Piješ oveľa viac alkoholu, než je vhodné. Už to nie je len o poháriku vína k jedlu, ale cez víkend dokážete s kamoškou stiahnuť celú fľašu ginu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife