Chyby v živote

Chyby v minulosti by tam mali aj ostať. Taktiež ide o akési poučenie a musíš ich v živote proste zažiť. Všetko sa deje pre niečo a bez výnimky si prejdeš všetkým, čo máš napísané v kartách. Z niečoho sa však musíš poučiť viackrát, čo ti už možno ide na nervy, no proste si to musíš uvedomiť.

Láska väčšinou vždy bolí

Bola si sklamaná v láske, no tiež si možno niekoho chtiac či nechtiac zneužila. Možno si to v tej chvíli ani netušila, no po čase to ľutuješ. Teraz je už však neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Inak by to nebolo, pretože tak si to musela spraviť a je to jednoducho tak, aj keď s tým možno nesúhlasíš.

Spravila si to raz, no neuvedomila si si to. Urobila si to druhýkrát a niekto ti možno vytkol niečo, čo ťa nútilo zamyslieť sa nad tým, či tie chyby naozaj náhodou neboli na tvojej strane. Postupne sa ti to však stáva znovu a znovu, až napokon uvažuješ nad tým, či to všetko nebola pravda a niekoho si predsa nezneužila, neoklamala a nevyužívala.

Rozchod
zdroj: Unsplash/ Priscilla Du Preez

Uvedomíš si to už však po rokoch a zostanú ti iba oči pre plač. Povieš si, že keby si nešla s iným, keď sa ti práve rysoval vzťah, možno by si teraz bola šťastne zadaná a možno aj vydatá. Bol to predsa dobrý chalan, ktorý by ti zniesol aj modré z neba. A tak si ty potom zostala na ocot. Pretože ti to nevyšlo ani s tým druhým.

Nie každý sa môže zdať ako toxický

Čo sa týka kamarátok, po pár rokoch si možno povieš, že si sa z nich možno vysmievala a stala sa z toho až šikana. No vrátilo sa ti to. A dvojnásobne.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife