Instagram/softhiddlesolsen, Instagram/ukiyo._.21

Žijeme s nimi každý deň a bez mobilu v ruke si ani nedokážeme predstaviť bežné fungovanie. Sociálne siete sú dobrým sluhom, ale zlým pánom a pekným dôkazom sú aj nasledovné filmy či seriály.

Určite si ich pozri a vytvor si vlastný názor. Veríme ale tomu, že ti táto pravda otvorí oči a nebudeš už tráviť toľko času v online svete. Voľné chvíle sa predsa dajú využiť aj zmysluplnejšie.

Ktorý z týchto filmov či seriálov si už videla?

Sociálna sieť (The Social Network)

Asi najznámejší film o tom, ako vlastne celý Facebook vznikol. Ako sa stal z mladého študenta Harvardu jeden z najúspešnejších ľudí na tomto svete?

Sociálna dilema (The Social Dilemma)

Tento dokument odhaľuje pravdu o tom, ako môžu byť moderné technológie pre nás nebezpečné. Po jeho vzhliadnutí budeš chcieť určite obmedziť čas strávený na sociálnych sieťach.

Nerve: Hra o život (Nerve)

Do online hry sa môžeš zapojiť ako sledovateľ alebo ako hráč. Za úlohu budeš mať jednoduché veci, ale tiež činnosti, ktoré hraničia so zákonom. A ak chceš prežiť, musíš urobiť všetko, čo ti povedia.

Pátranie (Searching)

Keď z ničoho nič zmizne 16-ročné dievča, jej otec sa snaží urobiť všetko pre to, aby ju našiel. Pozrie sa aj do jej počítača, pričom zistí veci, ktoré o nej ani len netušil.

Odobrať z priateľov (Unfriended)

Na internete sa objavilo video mladej študentky, ktorá sa na párty opila. Šikana a verejná potupa ju doviedli až k tomu, aby spáchala samovraždu. No zrazu sa niekto začne vypytovať, kto toto video na web zavesil.

8. trieda (Eight Grade)

V skutočnosti je introvertkou, ktorá je často sama, no na sociálnych sieťach sa snaží hrať na niekoho iného. Pred odchodom na strednú školu sa pokúša prežiť všetky nástrahy jej dospievajúceho života.

Ingrid mieri na západ (Ingrid Goes West)

Nie každý sa dokáže pozerať na dokonalosť sociálnych sietí. Po prepustení z blázinca sa stalkerka posadnutá sociálnymi sieťami presťahuje do L.A., kde sa chce skamarátiť so známou osobnosťou. Lenže plány jej tak úplne nevyjdú.

Veľký hack (The Great Hack)

Spoločnosť spracúvajúca dáta sa kvôli americkým voľbám v roku 2016 stala symbolom temnej stránky sociálnych médií. Stačí, aby sa do nesprávnych rúk dostali citlivé údaje.

Emily in Paris

Na odľahčenie tu je seriál Emily in Paris, ktorý je peknou ukážkou toho, ako si môžeš vybudovať instagramovú základňu aj s minimom fanúšikov. Stačí vedieť, čo letí a čo chcú ľudia sledovať.

Black Mirror – Nosedive (3. séria, 1. časť)

Seriál Black Mirror je známy tým, že každá epizóda zachytáva iný príbeh. Prvá časť tretej série je o tom, ako by vyzeral život, ak by sme si aj v reálnom živote dávali lajky a hodnotenia tak, ako na internete. Pozeraj to naozaj pozorne, pretože ti môže dôjsť veľa podstatných vecí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife