godandman.com

Myslím, že čím ďalej, tým viac stretávam dva typy ľudí, ktorí sa stavajú do istej pozície vo vzťahu. Prví sú tí, ktorí nečinne zostávajú vo vzťahu, ktorý absolútne nefunguje, nerobí ich šťastným a vlastne ich v ňom len drží sila zvyku. Druhí sú odhodlaní a pripravení. Ak vedia, že ich vzťah je nefunkčný a nič dobré im nemôže priniesť, odchádzajú, zachovajú sa správne a zdvorilo. Smutné však je, že väčšiu skupinu ľudí tvoria práve tí prví.

Tí, ktorí sú nešťastní, ale vlastne im vyhovuje istý stereotyp. Nevedia si predstaviť, že by mali viac času na seba samých. Všetko, všetkých a celý svoj život dali do tohto vzťahu a keby sa náhodou s niekým rozišli, rozišli by sa vlastne aj sami so sebou. Veľa ľudí automaticky stráca svoju identitu a osobnosť, akonáhle vstúpia do vzťahu. Po rozchode sú len blúdiace bábky, ktoré nevedia, čo ďalej.

unsplash.com

Áno, vzťahy vedia raniť, vedia byť kruté, no za všetkým hľadaj človeka. Áno, toho, s kým si. S kým si bol. Veď vieš, ako si sa cítila. Veď vieš sama ohodnotiť, či tvoj vzťah bol funkčný. Ak nie, niekde je skutočne problém.

Nebuď s niekým len preto, lebo si nevieš predstaviť, že by si mala byť sama so sebou.

Nebuď s niekým len preto, lebo nechceš byť sama a vlastne len čakáš na niekoho lepšieho.

Nebuď s niekým len preto, lebo nemáš na výber.

Nebuď s niekým len preto, lebo by si sklamala ostatných.

wallpaperswide.com

Si slobodný človek a preto sa vždy rozhoduj sama za seba! Nie si otrok a ak s niekým nechceš byť, treba sa rozprávať o tom a naozaj povedať pravdu. Ak ťa niečo ničí, oberá o energiu a vieš, že toho človeka nemiluješ, niet prečo zostávať vo vzťahu. Ak vieš, že ťa podvádza, ubližuje a nie si pri ňom šťastná, odíď. Musíš vedieť, kedy je čas ísť a kedy zostať. Musíš vedieť, či chceš tráviť s ním čas alebo túžiš po zmene. Len prosím, nebuď smutná. Staraj sa o svoje potreby, počúvaj svoje vnútro a bojuj za svoje šťastie. Veď o tom to celé v živote je. Držím ti palce.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating