dúhová vlajka

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

U našich českých susedov sa začala „vojna“ medzi známymi tvárami. Za všetko môže rozhovor pre iDNES.cz, kde herec prehovoril o svojom názore na LGBTI komunitu. Vyjadrenie zachytil aj portál Hitky. Jeho slová sa však na Facebooku či Instagrame stretli s kritikou.

Michal Novotný je český herec, dablér a moderátor, ktorého si mohla vidieť napríklad vo filmoch Pravý rytier alebo Vianočná rozprávka. Práve on teraz rozhovorom pre iDNES.cz spôsobil rozruch. Jeho vyjadrenie na lásku rovnakého pohlavia zachytil aj slovenský portál Hitky.sk.

Nechcem pozerať reklamu na oblečenie, kde sa objímajú dve ženy alebo dvaja muži, alebo kde ani neviem povedať, kto je akého pohlavia. V mojom veku to pravdepodobne beriem horšie ako ľudia o generáciu mladší a hovorím to s vedomím, že ľudia si budú myslieť, že som homofób, ale každý, kto ma pozná, vie, že vôbec nie som homofób,” znelo vyjadrenie českého herca.

Kolegovia sa do neho takmer ihneď pustili

Po tomto vyjadrení sa na Facebooku hneď ozval herec Filip Rajmont, ktorého si môžeš pamätať napríklad z obľúbeného seriálu Ulice. Nie je totižto tajomstvom, že aj on sa otvorene priznáva k svojej orientácii.

Mišo, ale veď sa na mňa nemusíš pozerať, stačí to prepnúť … Ja to u teba robím už roky,napísal na svoj profil.

Na rozhovor mala v stories na Instagrame reagovať aj známa česká influencerka Nikol Leitgeb Štíbrová, ktorú tam sleduje už 687-tisíc fanúšikov. Jej slová zachytil portál iDNES.cz.

Pokiaľ sa budeme baviť o tom, čo je v norme a čo nie, tak práve tieto homofóbne reči nie sú v norme, Michal. Keď vidím vždy také tie pochody, Pride alebo demonštrácie, boje za práva gayov a lesbičiek, tak si hovorím, že je to v dnešnej dobe asi už zbytočné, nie? Veď to je normálne, tak si gay, si lesba,napísala Češka.

Na rovnakej sociálnej sieti sa vyjadril napríklad aj ďalší český herec Daniel Krejčík. „Michal, odporúčam umelú inteligenciu. Tá dobrá je síce platená, ale budeš mať aspoň nejakú,uviedol, čo takisto zachytil iDNES.cz

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa n i k o l l e i t g e b (@stibrovicnikolka)

Známy herec vraj nie je homofób

Po nepeknej spŕške od kolegov sa redakcia iDNES.cz rozhodla kontaktovať aj tvorcu spomínaných vyjadrení – Michala Novotného. Ako sám priznal, on homofóbom určite nie je a aj s kolegami, ktorí sú gayovia, vychádza dobre. Už v prvom rozhovore priznal, že aj on sám má kamarátov z tejto komunity.

Negatívne reakcie sa k nemu nedostali, keďže nemá žiadne sociálne siete. Herec však zdôraznil aj to, že rozhovor vznikal počas Vianoc, kedy mu naozaj prekážalo, že v televízii sa objavovalo veľa reklám o láske rovnakého pohlavia a musel to vysvetľovať svojim deťom.

Zdroj: Hitky.sk, iDNES.cz, Facebook/Filip Rajmont

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News