Zomrel známy herec

Ako ukazuje príspevok na Facebooku, navždy nás opustil obľúbený český herec. Veľká osobnosť odišla náhle a nečakane.

Herecká obec smútila aj nedávno, kedy nás opustili hneď dve seriálové hviezdy. Tyler Christopher umrel vo veku 50 rokov. Ešte pred ním svet opustila hviezda seriálu Priatelia. Teraz smúti aj česko-slovenská scéna.

Zomrel český herec

Ladislav Županič bol český herec, ktorého si môžeš pamätať z viacerých obľúbených snímok. Prvýkrát sa ukázal vo filme Noci na Karlštejne. V Tajomstve hradu v Karpatoch zase nadaboval Michala Dočolomanského.

Zahral si napríklad aj vo filmoch Princezná ze mlejna, Kameňák, Vesničko má středisková alebo Arabela. Český herec a dabér odišiel vo veku 80 rokov a jeho úmrtie bolo náhle. Smutnú správu potvrdila Herecká asociace na svojom Facebooku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Petr Novotný (@novotnyphoto)

„Herecká asociácia Vás, bohužiaľ, musí informovať o smutnej správe, ktorá nás veľmi zasiahla. Podľa informácií rodiny dnes náhle zomrel kolega, skvelý herec, dabér, pred časom a riaditeľ Hudobného divadla Karlín, nositeľ Ceny Thálie, pán Ladislav Županič. České herectvo tak opustila veľká osobnosť,“ znel popis.

Herec bol trikrát ženatý a zanechal po sebe aj dve deti – Ladislava ml. a Jána. Každému z nich pritom doprial inú mamu. Ladislav je zamestnanec Dopravného podniku hlavného mesta Praha a druhý syn sa stal historikom.

Češť jeho pamiatke!

Zdroj: Facebook/Herecká asociace

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News