Instagram/couple

Každá z nás zanechala vo svojej minulosti moment, situáciu či rozhodnutie, ktoré by v prítomnosti spravila úplne inak. Často sa obzeráme späť a hovoríme si, čo mohlo byť úplne iné a ako by to náš život mohlo neskôr ovplyvniť. I keď si uvedomujeme, že to tak možno malo byť a nahlas tvrdíme, že je to správne, vo svojom vnútri tajne premýšľame, čo by bolo, keby … Najmä, ak ide o lásku a vzťahy.

Každá jedna z nás, ktorá na vlastnej koži zažila, aké je to stratiť milovaného človeka, aké je to mať zlomené srdce či pokazený vzťah kvôli niečomu, na čom vlastne vôbec nezáležalo, už aspoň raz v živote myslela na to, či by to nemohlo mať iný koniec, ak by sme niečo zmenili. Ak by sme vtedy zmenili nejakú maličkosť, zrejme by to vyvolalo veľký rozdiel.

Nezáleží na tom, či by viedol k záchrane vzťahu alebo ochrane svojho srdca pred tým, ktorý si našu lásku nezaslúžil. Ako sa hovorí, po vojne je každý generál. A naše bývalé vzťahy občas ako malé vojny aj vyzerali.

Keby som s ním nešla na rande, vyhla by som sa problémom. Keby som sa mu prispôsobila, mohli sme ostať spolu. Keby som zahodila svoje ego, mohli sme sa udobriť. Keby som mu zavolala, nešiel by za inou. Keby som ho poprosila, určite by mi odpustil. A tak ďalej. V láske minulej by mohlo byť veľa „keby“, no ako to už v živote chodí, odpovede na to, čo by bolo, ostanú len na našej fantázii. Čo bolo, zmeniť sa nedá. A čo sa stalo, nevrátiš.

Keď ide o naše city, ešte viac bolí pomyslenie na to, že sa veci mohli uberať úplne iným smerom. Lenže, pravdou je, že aj keby si bola veštica, nikdy by si sa neuchránila pred tým, čo ti je dané. V tom čase, keď si sa mohla rozhodnúť inak, si spravila presne to, čo si vtedy uznala za vhodné, čo si považovala za správne a konala tak, ako si chcela. Každá horúca hlava sa raz schladí, no nežijeme pre budúcnosť, ale pre prítomný okamih.

Môžeš ľutovať svoju minulosť a vzťahy, no môžeš ich brať aj ako tvoju súčasť, bez ktorej by si nebola takou ženou, akou si dnes. Ak by si sa naozaj mohla vrátiť v čase, naozaj by si chcela niečo zmeniť? Myslíš, že by ťa jedno rozhodnutie zachránilo? Myslíš, že by vaša láska stála za to? Totiž, ak to nevydržala, nech by si urobila čokoľvek, skôr či neskôr, by vás čakal rovnaký koniec.

Môže sa ti dnes zdať, že by sa všetko zmenilo, no ver, že osud by bol vždy rovnaký. Pretože, ak ste raz mali byť spolu, tak by ste sa našli. Ak ti malo byť ublížené, bolesť by si ťa počkala. A ak vám bolo súdené rozísť sa, nikto by vás nezachránil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating