Unsplash/Jon Ly

Vyrástli sme s idealistickým pohľadom na svet a vysnívali sme si ho tak, ako by mal vyzerať. Realita však býva niekedy trochu odlišná a my sa ocitneme vo svete, ktorý nespoznávame. Ako sa s tým môžeš zmieriť? 

Už od detstva nám vštepovali, že po skončení školy by sme si mali nájsť dobrú prácu, priateľa, mali by sme sa usadiť a mať deti. V súčasnosti však nie každý podľa tohto stereotypu napreduje a to je úplne v poriadku. Možno si si našla prácu, ktorá ťa napĺňa a je pre teba všetkým. Na osobný život zatiaľ nemáš čas a možno po deťoch ani netúžiš.

Stále žijeme v dobe, kedy ľudia nechápu ženy, ktoré nechcú mať deti. Pozerajú sa na ne cez prsty a myslia si, že je s nimi niečo zlé a sú to len karieristky (v negatívnom zmysle), ktoré takýmto spôsobom zahadzujú šancu na „šťastný život“. Každý má právo na šťastie a pre každého to znamená niečo iné.

Pred niekoľkými rokmi si si to možno tiež vysnívala inak. Postupom času si však zistila, že ťa zaujíma a baví niečo iné. Mala by si preto zahodiť svoju spokojnú prítomnosť a držať sa plánu, ktorý si si v minulosti vytvorila? Určite nie. Je predsa úplne prirodzené, že sa rokmi rozvíjame a máme iné priority. Nenechaj si od nikoho diktovať, čo by si mala robiť a ako by mal tvoj život vyzerať.

Ty sama si strojcom svojho vlastného šťastia, preto by si sa mala sama rozhodnúť, ako budeš žiť. Nedrž sa všetkých noriem, ktoré nám spoločnosť nastolila. Každý deň máš príležitosť nažívať si tak, ako to chceš ty, nie ako sa to páči iným.

Si pripravená fungovať tak, aby bol tento svet pre teba šťastným ideálom? 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife