Vzťah nie je len o záujme a zamilovanosti.

Je krásne povedať, že zamilovanosť a láska stačí na to, aby sme vyriešili všetky problémy. Že stačí to, že sa máme radi. Avšak vzťah nikdy nie je o tom. Je o tých maličkostiach, bez ktorých by to nefungovalo. O tých nenápadných veciach, ktoré často ani nevidíš, ale sú dosť podstatné.

Vzťah, ktorý máš a chceš, aby rástol, musí rásť kvôli niečomu. Musíte sa s partnerom vzájomne počúvať. Musíš vedieť, aké veci má rád a čo nesmieš robiť, aby si mu neublížila.

Dôležitá je konzistentnosť, ktorá trvá a trvá. Kedy budeš vedieť, že nie každý vzťah je dokonalý a práve preto je pekný. Že nie vždy bude všetko ružové, že potrebujete aj tmavé dni na to, aby ste si cenili tie pekné. Že niekedy budete zažívať „búrku“, ale nakoniec vyjde dúha.

zdroj: Photo by Analise Benevides on Unsplash.com

Dôvera, ktorú možno závidíš svojej staršej sestre s priateľom alebo rodičom, sa nevybudovala len tak. Obaja sa museli niečoho vzdať preto, aby získali 100 % dôveru u druhého. Tvoj partner možno nepôjde večer von s priateľmi, ale zostane doma. Ty možno odmietneš jedno pozvanie do kina od kamaráta a pôjdeš s priateľkou na nákupy. Aj o tom to je.

Musíte sa vedieť porozprávať o všetkých veciach, ktoré vás tešia a trápia. Vždy sa nájde riešenie na problém, aj keď si možno myslíš, že nie. Vždy je šanca.

A nakoniec, musíte sa vedieť vyblázniť ako priatelia. Mať otvorený vzťah a robiť niekedy bláznivé činnosti, spontánne výlety a neočakávané veci.

Žiadny vzťah nie je dokonalý – bola by to nuda a stereotyp, keby išlo všetko hladko a krásne. Nájdu sa veci, ktoré nebudeš ty a ani tvoj partner akceptovať, no vyrieši sa to. Našťastie, že vzťah nie je len o tebe alebo len o tvojom priateľom, je o vás.

Spoločne budete pracovať a spoločne sa budete ľúbiť viac a viac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.