Vždy som si myslela, že život je taký, akým si ho spravíme. Nie je. Niekedy, bez nášho pričinenia sa nám dejú veci, ktoré nám bodajú koly do srdca. Vtedy sa pýtame, spochybňujeme všetko, čomu sme kedy verili. Neexistuje nič, čo by nás vytrhlo z toho utrpenia. Všetko stráca svoj zmysel. Zisťujeme, že život neovplyvňuje len to, ako si ho zariadime.

Jediná vec, ktorú môžeme zariadiť, je náš prístup k problému. Vo svojom okolí často pozorujem, že nech sa ľudia snažia byť akokoľvek šťastní, vždy sa im v tom niekto alebo niečo snaží brániť. Naučila som sa teda žiť trocha inak. Nemôžem všetko predvídať, no ku všetkému sa môžem postaviť aj pozitívne. Nie je to veda, robím to, čo mám rada a vystačím si na to sama. Robím to, čo ma vie v ťažkých chvíľach odpútať minimálne od bežného rutinného života. Niečo, pri čom nemyslím na nič iné, iba na ten silný náboj emócií, ktoré práve prežívam.

Viem, že je ľahké o tom písať a oveľa ťažšie konať v týchto situáciách. Faktom však je, že sa vždy budeš mať na čo tešiť, nech je ti akokoľvek. Rob to, čo máš robiť. Teš sa. Venuj sa veciam, ktoré miluješ a vyhraď si na ne pravidelne čas. Nech je to už aj spánok, alebo niečo úplne bežné.

Preto si užívaj to čo robíš. Aj spomienky na krásne časy a pocity dokážu človeka udržať nad vodou. Užívaj si každú minútu svojho života, užívaj si život celý. Spoznávaj nových ľudí, tancuj, miluj. Je úplne jedno, či si užívaš výhľad za mestom, behanie, alebo koncert tvojej obľúbenej kapely. Uži si tie chvíle každou bunkou svojho tela. Nemysli na nič iné, iba na moment. Ži.

foto: Liubov Burakova

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife