Photo by Almos Bechtold on Unsplash.com

Láska je všade okolo nás. Má veľa podôb a príde vždy vtedy, keď to čakáme najmenej. Zasiahne nás tak veľmi, že si to nevieme predstaviť ani vo sne a zostane tak dlho, ako budeme chcieť.

Nečakaná láska je najväčšie dobrodružstvo, ktoré môžeš zažiť. Je to tá láska, ktorá sa zrodí v jeden horúci večer a trvá celé leto. Zasiahne ťa hlboko, pretože pri nej ide o chémiu a vášeň. V lete žiješ zo dňa na deň. Netrápi ťa, čo bude zajtra, netrápi ťa, čo bude keď toto všetko skončí. Proste žiješ.

Vychutnávaš si všetko, čo ti ponúka a preciťuješ pocity najviac ako vieš. Večer si sama, no na druhý deň máš pri sebe niekoho, kto sa dá nahovoriť na všetky bláznovstvá. Pozorujete nočnú oblohu pri lese a želáš si, aby si si navždy zapamätala, ako sa v tom momente cítiš.

Zažívate horúce bozky vo vode a po prvýkrát v živote sa nebojíš, že sa utopíš, lebo je niekto pri tebe. Celé dni sa vozíte na aute do neznáma a neviete, kde skončíte. Nemáte vôbec nič naplánované, užívate si prítomný okamih a nemyslíš na druhých.

zdroj: Photo by Brittani Burns on Unsplash.com

Nečakaná láska pre práve takáto. Jednoduchá, no pritom skvelá. Bláznivá a čarovná.

Všetky myšlienky, ktoré sa točia okolo toho, čo bude potom, keď všetko prestane, zatlačíš do úzadia a nevenuješ im pozornosť. Bude ťa to trápiť, no vieš že nie je možné pokračovať v niečom tak spontánnom. Nečakaná láska neprerastie do niečoho veľkého, pretože by potom stratila čaro. Stratila by tú spontánnosť a kým by si ty riešila problémy všednej reality, pomaly by vyprchávala. Zmizla by tak rýchlo, ako zmizne leto.

Vášnivé pocity a nečakané bozky patria letu. Možno to nebude vždy také, aké si želáš, ale rozhodne to bude vždy originálne. Nie vždy taká láska dopadne dobre. Aj to je občas potrebné. Letná láska učí. Letná láska posilňuje a mení nás.

To je práca nečakanej lásky. Zasiahnuť nás do hĺbky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating